Авторські статтіТехно

У CERN після зимової сплячки включили Великий адронний колайдер

Гігантський прискорювач атомних частинок Великий адронний колайдер після «зимової сплячки» знову підключений до європейської енергомережі і почав розгін чергового числа невловимих елементів, які покликані розкрити таємницю виникнення Всесвіту. Частина світового наукового співтовариства не забарилася негативно відреагувати на цей запуск.

В CERN после «зимней спячки» включился Большой адронный коллайдерЧому взимку БАК був занурений в «сплячку», що відомо навіть школярам. Прискорювач споживає стільки електроенергії, що запуск міг би призвести до системної аварії на території більшості країн Європи. Позначення потужності в 13 ТЕВ багато може сказати фахівцям. Між тим, увага скептиків, які представляють академічну науку, приваблюють не енерговитрати.

Незважаючи на потужну, місцями навіть агресивну рекламу унікального прискорювача в CERN, багато вчених виступають проти проведення подібного роду експериментів, які не розраховані стратегічно. Тобто, експериментатори ризикують існуванням людства, не передбачивши всіх можливих наслідків своїх дослідів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України