Авторські статтіНовини

У Британії археологи знайшли “скарб” з взуття часів Римської імперії

У Британії в форті Віндоланд знайшли безліч взуття часів Римської імперії. Сотні сандаль, черевиків і башмаків можуть розповісти про те, що за люди жили в ті часи, яке взуття вони любили носити і яким доходом вони володіли.

Близько двох тисяч років тому на півночі нинішньої Англії римські війська побудували форт Віндоланд. У той час як цей форт був одним з самих маленьких, при цьому він був одним із самих могутніх, що захищав римську Британію від атак різних варварів. Сотні солдатів гарнізону та їх сім’ї ховалися від різних британських племен за глибокими ровами і величезними валами.

Влітку 2015 року археологи також знайшли в Віндоланді “капсулу часу”: частину рову, яка була заповнена сміттям, розкопали, і виявили шматки шкіри, кераміку, кістки тварин, а також, як і тепер, багато взуття. Тоді знайшли 421 пару: маленькі черевики немовлят, дітей і підлітків, черевики дорослих чоловіків і жінок, банні тапки, а також домашнє і вуличне взуття.

За всю історію розкопоку цьому форті, археологам вдалося знайти майже сім тисяч пар різного взуття. Само собою зрозуміло, що в землі знаходиться набагато більше взуття, ніж там жило людей, з чого випливає, що кожен мешканець форту мав по кілька пар. Керівник розкопок Ендрю Бірлей був дуже здивований “неймовірною” демографічною різноманітністю мешканців Віндоланду. Він підкреслив, що війна і тяжкі умови не завадили солдатам заводити сім’ї. “Дивовижна кількість взуття, навіть для форту Віндоланд. Саме тут знайшли більше сандалій римлян, ніж де-небудь на території Римської імперії”, – сказав археолог.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України