У Болівії випарувалося друге за величиною озеро

Озеро Поопо Фото: David Mercado / Reuters

Друге за величиною озеро Болівії Поопо повністю випарувалося. Про це повідомили в Європейському космічному агентстві (ЄКА), проаналізувавши супутникові знімки.

Зникнення солоного озера зафіксував міні-супутник ЄКА Proba-V, який займається моніторингом земної поверхні. Поступове випаровування водойми, що раніше займало площу в 3 тисячі квадратних кілометрів, було підтверджено знімками, зробленими в квітні 2014-го, липні 2015-го і січні 2016 року.

1

Невелика глибина озера — близько 3 метрів, — а також його розташування в посушливій місцевості зробили Поопо чутливим до кліматичних змін, зазначили в ЄКА. Озеро випаровується вже не перший раз: перший подібний випадок був зафіксований у 1994 році. Однак експерти побоюються, що на цей раз на відновлення Поопо можуть піти роки, при цьому воно може і зовсім зникнути назавжди.

Безстічне солоне озеро Поопо розташовувався в 130 кілометрах на південь від міста Оруро і вважалося місцем зупинки перелітних птахів, у тому числі фламінго. Поопо вважалося другим за розміром озером у Болівії після Титикаки.

Лента.ру

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh