Авторські статтіНовини

У Болгарії виявлено найдавнішу у світі прикрасу з золота

На території сучасної Болгарії археологам вдалося виявити найдавнішу у світі прикрасу з дорогоцінного металу. Золота намистинка, вік якої оцінюється приблизно в 6,5 тисяч років — найстаріша з нині відомих людині зразків рукотворних виробів із золота на Землі.

Варто відзначити, що попередній володар рекорду був знайдений також в Болгарії. Це прикраси з Варненського некрополя, які були розкопані в другій половині XX століття на чорноморському узбережжі. Вже тоді вчені вперше задалися питанням про те, як давно жителі цих місць (переважно землероби) змогли навчитися плавити з міді і золота настільки витончені вироби.

Балканські археологи стверджують, що на місці знахідки колись було розташоване стародавнє місто. Є думка, що це було перше велике поселення на території континентальної Європи. Не рахуючи золотої прикраси, там також було виявлено сховище з сотнями виробів з глини у вигляді фігурок птахів.

Відомо, що розкопки на території Телль Юнаціте проводяться вже майже пів сотні років. Тут були виявлені сліди активного розвитку торгівлі і металовиробництва, а також ознаки виникнення і розвитку найдавнішої писемності.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.