У Болгарії виявлено найдавнішу у світі прикрасу з золота

На території сучасної Болгарії археологам вдалося виявити найдавнішу у світі прикрасу з дорогоцінного металу. Золота намистинка, вік якої оцінюється приблизно в 6,5 тисяч років — найстаріша з нині відомих людині зразків рукотворних виробів із золота на Землі.

Варто відзначити, що попередній володар рекорду був знайдений також в Болгарії. Це прикраси з Варненського некрополя, які були розкопані в другій половині XX століття на чорноморському узбережжі. Вже тоді вчені вперше задалися питанням про те, як давно жителі цих місць (переважно землероби) змогли навчитися плавити з міді і золота настільки витончені вироби.

Балканські археологи стверджують, що на місці знахідки колись було розташоване стародавнє місто. Є думка, що це було перше велике поселення на території континентальної Європи. Не рахуючи золотої прикраси, там також було виявлено сховище з сотнями виробів з глини у вигляді фігурок птахів.

Відомо, що розкопки на території Телль Юнаціте проводяться вже майже пів сотні років. Тут були виявлені сліди активного розвитку торгівлі і металовиробництва, а також ознаки виникнення і розвитку найдавнішої писемності.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

2 + six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh