У Білорусі розпочався Рік Милосердя

13 березня 2015 в Католицькій Церкві в Білорусі офіційно розпочався Рік милосердя. У Мінську початок урочистої події відбувся в парафії св. Симона і Олени. Саме з Червоного костелу, після урочистої св. Меси, вулицями міста до Архикатедрального костелу Пресвятого Імені Марії вирушила численна процесія – Святих Дверей, які відкрилися в головному католицькому храмі країни і стали символом відкритості Церкви на Божу милість і милосердя.

14

Змінювалися часи i життя людей, але складні ситуації були i далі залишаються, насамперед, в духовному житті. Перед викликами кожної епохи Церква не залишалася i не залишається байдужою. Вона на них відповідає, використовуючи також i практику ювілейних Років, зазначив Архиєпископ Тадеуш Кондрусевич, митрополит Мінсько-Могилевський. “Не можна сказати, що я такий грішний, але Бог мені не пробачить. Простить! Бог милостивий! Перед входом в катедру зараз знаходиться символ Ювілейного Року, девіз “милосердними, як Отець» і зображення Ісуса Христа, який несе поранену людину. І там троє очей. Чому? Це нагадує про те, що одне око Бога, друге – людини, а третє – і Боже, і людське. І Бог, і людина повинні дивитися в одному напрямку, любити ближнього. У твоїй душі буде ніч до тих пір, поки ти у своєму ближньому не побачиш брата чи сестру. І ми повинні це робити “, – зазначив в інтерв’ю Білоруській редакції Ватиканського радіо єрарх.

Тисячі віруючих взяли участь у спільному святкуванні. Мінськ, Могильов, Будслав, а також Вітебськ, Пінськ, Барановичі, Гродно і Ліда – Святі Двері відчинили сьогодні знакові католицькі святині по всій країні. Всього 17 храмів. У цьому і унікальність Святого Року: відкриті Священні Двері в усьому світі – таке рішення прийняв Папа Франциск.

Ювілей Милосердя в Католицькій Церкві проходить і під знаком 50-річчя завершення II Ватиканського Собору, який приніс багато новаторських речей у житті католиків, роботу церковних структур і взагалі вибрав новий шлях розвитку Вселенської Церкви, за яким він і крокує понині.
Проведення Святого Року повинно зробити більш очевидною місію милосердя і стати новим етапом євангелізації. Щоб ті, кого торкнулася благодать, змогли знайти упевненість в прощенні. Програму всього Ювілейного року розробили всі єпархії країни. Загальним пунктом для всіх стане святкування 25-річчя заснування Мінсько-Могильовської митрополії, яке відбудеться під час Будславскіх урочистостей в липні 2016

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 + eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh