Техно

У Apple проблеми з законом: iPhone 11 може вистачити не всім

Китайський завод може закритися і компанія втратить частину виробництва

Вже сьогодні о 20:00 за московським часом розпочнеться презентація Apple, де крім купи новинок представляти публіці довгоочікуваний флагман компанії – iPhone 11. І тут Китай вирішив зачепити компанію США в помсту за санкції і купу незручностей, завданих Huawei. Завод американської компанії раптово звинуватили у недотриманні законодавства країни.

Apple користуються послугами компанії Foxconn, яка виступає в ролі виробничого підрядника. Справа в тому, що згідно з китайським законом, на підприємстві не може бути більше 10% тимчасових працівників, а на заводі iPhone в серпні зареєстрували цілих 50% сезонних робітників. Це включаючи школярів. Дані були отримані природно некомерційною організацією China Labor Watch. Хоча після серпня, коли школярі повернулися додому для продовження навчання, частка тимчасових працівників знизилася до 30%, але цього все одно занадто багато. Ця ж група зазначила, що Apple переносити проблеми торгової війни на плечі Китаю, виводячи витрати в мінус.

Apple тайванська Foxconn Technology Group покірно прийняли звинувачення і погодилися з ними, повідомивши про намічений співробітництво для вирішення проблеми. Звичайно, вони могли б спробувати поборотися з Китаєм, але купа витрат, а то й закритий завод, однозначно охолодили голови. А може і не думали про суперництво і відразу погодилися, щоб не посилювати.

Виходить, що iPhone 11 доведеться предзамовляти як можна раніше, а то можна залишитися і без новинки на найближчий час. А в цілому, проблеми із законом у американської компанії, що тримає виробництво в Китаї, це може бути лише першим кроком заходів у відповідь на санкції США. І це крім Huawei, яка нехай і трохи просіла за показниками зараз і просяде далі, але через деякий час оговтається від втрати Android і спокійно, без всяких американських компонентів захопить більшу частину глобального ринку смартфонів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України