У Apple проблеми з законом: iPhone 11 може вистачити не всім

Китайський завод може закритися і компанія втратить частину виробництва

Вже сьогодні о 20:00 за московським часом розпочнеться презентація Apple, де крім купи новинок представляти публіці довгоочікуваний флагман компанії – iPhone 11. І тут Китай вирішив зачепити компанію США в помсту за санкції і купу незручностей, завданих Huawei. Завод американської компанії раптово звинуватили у недотриманні законодавства країни.

Apple користуються послугами компанії Foxconn, яка виступає в ролі виробничого підрядника. Справа в тому, що згідно з китайським законом, на підприємстві не може бути більше 10% тимчасових працівників, а на заводі iPhone в серпні зареєстрували цілих 50% сезонних робітників. Це включаючи школярів. Дані були отримані природно некомерційною організацією China Labor Watch. Хоча після серпня, коли школярі повернулися додому для продовження навчання, частка тимчасових працівників знизилася до 30%, але цього все одно занадто багато. Ця ж група зазначила, що Apple переносити проблеми торгової війни на плечі Китаю, виводячи витрати в мінус.

Apple тайванська Foxconn Technology Group покірно прийняли звинувачення і погодилися з ними, повідомивши про намічений співробітництво для вирішення проблеми. Звичайно, вони могли б спробувати поборотися з Китаєм, але купа витрат, а то й закритий завод, однозначно охолодили голови. А може і не думали про суперництво і відразу погодилися, щоб не посилювати.

Виходить, що iPhone 11 доведеться предзамовляти як можна раніше, а то можна залишитися і без новинки на найближчий час. А в цілому, проблеми із законом у американської компанії, що тримає виробництво в Китаї, це може бути лише першим кроком заходів у відповідь на санкції США. І це крім Huawei, яка нехай і трохи просіла за показниками зараз і просяде далі, але через деякий час оговтається від втрати Android і спокійно, без всяких американських компонентів захопить більшу частину глобального ринку смартфонів.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh