Економіка

«100 грн за пачку». В Україні різко злетять ціни на сигарети: коли і на скільки

Прийняття законопроекту №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України” від 30 серпня передбачає збільшення ставки акцизного податку на сигарети в 2,5 рази, що призведе до зростання цін 2,5-3 рази – до 80-100 грн за пачку сигарет з 1 січня 2020 року.

Про це заявила директор із зовнішніх зв’язків ПАТ “Філіп Морріс Україна” Наталія Бондаренко.

“Зміни, передбачені законопроектом №1210, несуть високі ризики як для тютюнової галузі, так і для держави. Законопроект пропонує підвищити ставку акцизного податку на сигарети в 2,5 рази, що призведе до зростання цін 2,5-3 рази – до 80-100 грн за пачку сигарет. Як наслідок, збільшення цінового розриву з країнами-сусідами та низька купівельна спроможність громадян може призвести до різкого зростання рівня контрабанди”, – зазначила вона.

За оцінками “Філіп Морріс Україна”, обсяг нелегального ринку може досягти 27 млрд сигарет, тобто близько 50% легального ринку тютюнових виробів.

“Це спричинить значне зниження продажів легальними виробниками, а держава відповідно не отримає очікуваних доходів від акцизного податку від тютюнової індустрії. Ми вже спостерігали наслідки політики 30-40% щорічного підвищення ставок акцизу за минулі чотири роки – зростання нелегального ринку в сім разів за цей період. Тому вважаємо, що підвищення ставок акцизного податку не дозволить утримати легальний ринок на існуючому рівні”, – зауважила Бондаренко.

Директор із зовнішніх зв’язків “Філіп Морріс Україна” звернула увагу, що законопроект також пропонує в чотири рази підвищити ставки оподаткування на табакосодержащие вироби для нагріву, змінивши при цьому і підхід до оподаткування цієї категорії тютюнових виробів.

“За нашими даними, понад 400 тис. курців в Україні і 11 млн людей у світі вже відмовилися від куріння сигарет на користь використання технології нагріву тютюну. Для них подорожчання продукції в два рази стані неприємною новиною, яка може повернути їх до старих звичок”, – розказала Бондаренко.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України