«100 грн за пачку». В Україні різко злетять ціни на сигарети: коли і на скільки

Прийняття законопроекту №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України” від 30 серпня передбачає збільшення ставки акцизного податку на сигарети в 2,5 рази, що призведе до зростання цін 2,5-3 рази – до 80-100 грн за пачку сигарет з 1 січня 2020 року.

Про це заявила директор із зовнішніх зв’язків ПАТ “Філіп Морріс Україна” Наталія Бондаренко.

“Зміни, передбачені законопроектом №1210, несуть високі ризики як для тютюнової галузі, так і для держави. Законопроект пропонує підвищити ставку акцизного податку на сигарети в 2,5 рази, що призведе до зростання цін 2,5-3 рази – до 80-100 грн за пачку сигарет. Як наслідок, збільшення цінового розриву з країнами-сусідами та низька купівельна спроможність громадян може призвести до різкого зростання рівня контрабанди”, – зазначила вона.

За оцінками “Філіп Морріс Україна”, обсяг нелегального ринку може досягти 27 млрд сигарет, тобто близько 50% легального ринку тютюнових виробів.

“Це спричинить значне зниження продажів легальними виробниками, а держава відповідно не отримає очікуваних доходів від акцизного податку від тютюнової індустрії. Ми вже спостерігали наслідки політики 30-40% щорічного підвищення ставок акцизу за минулі чотири роки – зростання нелегального ринку в сім разів за цей період. Тому вважаємо, що підвищення ставок акцизного податку не дозволить утримати легальний ринок на існуючому рівні”, – зауважила Бондаренко.

Директор із зовнішніх зв’язків “Філіп Морріс Україна” звернула увагу, що законопроект також пропонує в чотири рази підвищити ставки оподаткування на табакосодержащие вироби для нагріву, змінивши при цьому і підхід до оподаткування цієї категорії тютюнових виробів.

“За нашими даними, понад 400 тис. курців в Україні і 11 млн людей у світі вже відмовилися від куріння сигарет на користь використання технології нагріву тютюну. Для них подорожчання продукції в два рази стані неприємною новиною, яка може повернути їх до старих звичок”, – розказала Бондаренко.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh