Техно

Космічний літак X-37B завершив свою шосту місію та приземлився після майже 30 місяців перебування на орбіті

Орбітальний випробувальний апарат-6 X-37B (OTV-6) приземлився в Космічному центрі імені Кеннеді НАСА 12 листопада 2022 року. Авторство зображення: Космічні сили США На орбітальному випробувальному апараті X-37B 6 було проведено кілька військових США та наукових експериментів NASA.

Космічний літак X-37B приземлився 12 листопада в космічному центрі Кеннеді НАСА у Флориді о 5:22 ранку за східним часом, встановивши новий рекорд витривалості після 908 днів перебування на орбіті. Його попередній рекорд становив 780 днів.

Це була шоста місія безпілотного багаторазового літака, побудованого компанією Boeing і керованого спільно Космічними силами США та Управлінням швидкісних можливостей ВПС США. Відомий як Orbital Test Vehicle 6, він  вийшов на орбіту 17 травня 2020 року на ракеті United Launch Alliance Atlas 5.

Під час цієї місії X-37B провів кілька наукових експериментів США та НАСА, включаючи проект Військово-морської дослідницької лабораторії з уловлювання сонячного світла та перетворення його в електричну енергію постійного струму, а також FalconSat-8 Академії ВПС США, який залишається на орбіті.

Одним з експериментів NASA був інноваційний космічний вплив матеріалів і технологій (METIS-2). Вчені використовуватимуть дані, щоб зрозуміти вплив космічного середовища на різні типи матеріалів. Інший експеримент полягав у дослідженні впливу довготривалого космічного впливу на насіння.

Космічний літак є наступником X-37A, розробленого НАСА наприкінці 1990-х років для розгортання з космічного човника. Згодом програму було передано Міністерству оборони. Є два космічні кораблі X-37B, які спочатку були розроблені для місій тривалістю 270 днів, але значно перевищили цю ціль після першої місії літака в 2010 році.

Військово-повітряні сили протягом десяти років тримали X-37B в таємниці, але Космічні сили тепер відкрито демонструють його.

«Ця місія підкреслює, що Космічні сили зосереджені на співпраці в дослідженні космосу та розширенні недорогого доступу до космосу для наших партнерів, як у Міністерстві ВПС, так і за його межами», — сказав генерал Ченс Зальцман, керівник космічних операцій. заява.

«X-37B продовжує розширювати межі експериментів, завдяки елітній урядовій та промисловій команді за лаштунками», — сказав підполковник Джозеф Фрітшен, програмний директор X-37B в Управлінні швидких можливостей ВПС.

Місія OTV-6 вперше мала службовий модуль для проведення додаткових експериментів.

Службовий модуль відокремився від ОТВ перед посадкою. Космічні сили заявили, що модуль буде утилізовано відповідно до найкращих практик, спрямованих на зменшення кількості космічного сміття на орбіті.

«З додаванням сервісного модуля це було найбільше, що ми коли-небудь виводили на орбіту на X-37B», — сказав Джим Чілтон, старший віце-президент Boeing Space and Launch.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України