Техно

ESA шукає фінансування програм для покращення навігаційних технологій

ESA запитує фінансування кількох навігаційних програм, які могли б розширити існуючу систему Galileo, включаючи демонстрацію супутникової навігаційної групи на низькій навколоземній орбіті. Авторство зображення: ESA/P. Карріл

Європейське космічне агентство просить кілька сотень мільйонів євро на своєму майбутньому засіданні ради міністрів для нових технологій супутникової навігації з низької навколоземної орбіти до Місяця.

На брифінгу 9 листопада офіційні особи ESA повідомили, що вони пропонують близько 500 мільйонів євро (518 мільйонів доларів) протягом наступних трьох років на проекти з розробки передових технологій, що окрім його роботи, підтримують систему Galileo під проводом Європейського Союзу, яка покращить існуючі послуги для наземних користувачів і розширити їх для підтримки дослідження Місяця.

«Цей швидкозростаючий ринок підвищив очікування користувачів у всіх сферах», — сказав Хав’єр Бенедікто, директор з навігації ESA, вимагаючи вдосконалення стійкості та точності. «На наступній раді на міністерському рівні в листопаді ESA працюватиме над посиленням майбутніх можливостей супутникової навігації».

Одна ініціатива під назвою FutureNAV підтримуватиме розвиток двох місій для вдосконалення технологій супутникової навігації. Один GENESIS об’єднає чотири різні методи вимірювання на одному супутнику для покращення міжнародної наземної системи відліку, яка використовується як для навігації, так і для наук про Землю.

Інший, LEO-PNT, випробовував би потенційну майбутню супутникову навігаційну групу на низькій навколоземній орбіті шляхом демонстрації за участю 6-12 малих супутників. Робота з LEO, сказав Бенедікто, дозволить отримати сильніші сигнали та більшу стійкість до перешкод, потенційно використовуючи інші діапазони частот. «Наближаючи супутникову навігацію до Землі, LEO-PNT має потенціал зробити супутники дешевшими та ефективнішими, а запуски — економічнішими».

Представники ESA повідомили на брифінгу, що метою LEO-PNT є «швидка» програма, яка дозволить запустити невеликі супутники у 2026 році, щоб продемонструвати потенційні можливості такого сузір’я. Це сприяло б майбутньому плануванню розробки навігаційного угруповання LEO, включно з тим, чи використовуватиме воно автономні супутники чи розміщені корисні навантаження, потенційно як частину широкосмугового угруповання.

«Ми бачимо в майбутньому зростання, еволюцію в архітектурі супутникових навігаційних систем», — сказав він, а нинішні сузір’я, такі як Галілей на середній навколоземній орбіті, слугуватимуть «хребтом», доповненим системами LEO. «Мета демонстрації на орбіті, програми, яку ми маємо на увазі, полягає в тому, щоб перевірити це на орбіті та продемонструвати собі додаткову цінність цих нових технологій, перш ніж ми приймемо програмне рішення щодо майбутньої еволюції цієї загальної архітектури».

Третя місія — «Місячне сяйво», спільна робота відділів досліджень, телекомунікацій і навігації ESA. Moonlight розроблятиме комунікаційні та навігаційні служби на Місяці та навколо нього для підтримки ESA та партнерських місій, починаючи з демонстраційної місії під назвою Lunar Pathfinder, яку розробляє Surrey Satellite Technology Ltd. (SSTL) для запуску в 2025 році.

ESA завершує першу фазу Moonlight, де у 2021 році воно уклало контракти на навчання двом консорціумам, один на чолі з SSTL, а інший – Telespazio. У разі фінансування на міністерстві ESA готове відразу після цього опублікувати запит пропозицій для другого етапу, щоб почати розробку Moonlight, з метою зробити вибір у квітні 2023 року.

Бенедікто сказав, що ESA вимагатиме від 100 до 150 мільйонів євро для Moonlight на засіданні ради міністрів, яке відбудеться 22-23 листопада в Парижі. «Ця місія дуже масштабована, і ми будемо враховувати масштаби місії як функцію бюджету, який надають наші країни-члени».

За його словами, ESA просить 80 мільйонів євро для GENESIS і 100 мільйонів для LEO-PNT, а також 120 мільйонів для своєї Програми інновацій і підтримки навігації, або NAVISP, для підтримки роботи над технологіями та послугами, що підтримуються супутниковою навігацією, такими як автономне водіння. .

За словами Бенедікто, ці зусилля доповнюють роботу, яку фінансує Європейська комісія щодо супутникової навігаційної системи Galileo. «У нас є угода, згідно з якою ми маємо чіткий розподіл ролей і обов’язків», — сказав він, а ESA відповідає за розробку супутників Galileo та служби доповнення EGNOS, якими надалі керує Агентство Європейського Союзу з космічної програми (EUSPA).

Це включає роботу ESA зі створення супутників Galileo першого та другого покоління, хоча запуски цих супутників призупинено через втрату корабля «Союз» після вторгнення Росії в Україну та затримки з впровадженням Ariane 6. Він сказав, що цього немає. терміново необхідно запустити додаткові супутники, враховуючи стан поточного сузір’я, хоча було б корисно додати до сузір’я запасні частини на орбіті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України