Вже дві соцмережі в Україні готові замінити ВКонтакте
19.05.2017
226 час читання: 1 хвилина
Соціальні мережі за останнє десятиліття змінили спілкування між людьми. Тепер не потрібно телефонувати чи зустрічатися щоб обмінюватися думками.
Крім соціально-важливої функції їх також почали використовувати в цілях пропаганди та маніпулюванням поглядами.
В сучасних українських реаліях особливо ефективно це робили російські спецслужби. Одразу ж після Революції Гідності росіяни викупили у Павла Дурова Вконтакте, що відкрито поставило під сумнів конфіденційність даних користувачів.
Тільки після трьох років війни влада в Україні в особі Президента Петра Порошенка нарешті відважилася на крок – блокування російських продуктів Однокласники, Вконтакте. Звичайно, багатьом українцям не до вподоби така ситуація, адже звички міняти дуже важко. Варто зауважити також що дуже багато малих підприємців мали паблік аккаунти, через які здійснювали продажі різних товарів і мали змогу займатися бізнесом.
На війні як на війні. Блокування російських соцмереж відкриває шлях про-українським продуктам. Нові стартапи – не за горами.
Серед них відрізняються два проекти :
Команда з 30 програмістів із канадської IT-компанії StartupSoft заявила про бажання створити соцмережу Ukrainians. Про цеповідомляєофіційна сторінка соцмережі. “Команда з 30 програмістів із StartupSoft разом з Олександрою Струмчинською готові розробити українську соцмережу одночасно для трьох платформ: web, iOS i Android”, – йдеться у повідомленні. Наразі розробники збирають підписи, щоб пересвідчитись в потребі такої соцмережі.
Ще один проект – соцмережа Вишиваночка. Розробники повідомили мету відкриття даного проекту – створення продукту, в якому українці можуть не тільки спілкуватися, але і пропагувати українське. На сторінці мережі повідомлено про відкриття 2 червня. Вишиваночка буде мати зручний інтерфейс та підтримувати українські повчальні пабліки.
Не виключено, що через деякий час буде створено ще не одна про-українськи налаштована соцмережа. Деякі з часом припинять своє існування, а деякі посядуть чільне місце у смартфонах та планшетах українців.