Неможливо дізнатися, чи випробували китайці зброю чи просто космічний апарат багаторазового використання, не побачивши даних випробувань, повідомив галузевий експерт Альянсу із захисту протиракетної оборони
Повідомлені Китаєм випробування гіперзвукового орбітального планерного апарату викликали тривогу в США, оскільки це може посилити ескалацію гонки озброєнь. Цього тижня китайський уряд заявив, що це були звичайні космічні випробування, а не демонстрація нової військової зброї. Так чи інакше, за словами експертів, ці тести показують помітні досягнення Китаю в космічній технології багаторазового використання.
Безперечно, космічний апарат, який обертається навколо Землі, повертається в атмосферу з гіперзвуковою швидкістю і ковзає до цільової зони, не є новою технологією, сказав Роберт Бакос, керівник і співвласник Innoveering, компанії, яка спеціалізується на використовуваних двигунах. в гіперзвукових транспортних засобах.
«У США був космічний шаттл, а у нас є космічний літак X-37B, який можна вважати гіперзвуковою системою, тому що коли він повертається з космосу, він рухається з дуже високою швидкістю», – сказав він.
Новим видається здатність китайського транспортного засобу маневрувати після повторного входу способами, яких раніше не було, сказав Бакос, додавши, що він не має прямих знань про те, що саме випробували китайці, і його коментарі ґрунтуються на тому, що було публічно повідомлено. .
Бакос зазначив, що X-37 не є дуже маневреним космічним апаратом. Космічний човник НАСА ковзав назад з космосу “майже як скеля, котра дуже круто ковзає вниз і хлюпає на злітно -посадкову смугу”. Згідно з повідомленнями ЗМІ про випробування в Китаї, апарат був здатний маневрувати, коли повертався з космосу в атмосферу, «і був більш агресивним з точки зору дальності», – сказав він. «Це було б новим з точки зору технологій».
Якщо вірити поясненню китайського уряду про те, що це була лише демонстрація технології космічних кораблів багаторазового використання, “сама по собі це була б дуже значна демонстрація, а не тривіальна в будь -якому випадку”, – сказав Бакош. Якби китайський транспортний засіб після повторного входу «маневрував якимось чином, чого не робить типовий космічний апарат, це було б тривожним». Але він попередив, що неможливо дізнатися, чи була це зброя чи система доставки ядерної боєголовки, яку випробовують, не побачивши даних випробувань.
«Якщо ви бачите, як транспортний засіб різко повертає ліворуч на високій швидкості, це досить цікаво, тому що це важко зробити за допомогою типового космічного корабля», — сказав Бакос. “Вони не розроблені аеродинамічно, щоб мати таку можливість”.
Погляд Бакоса на випробування китайського гіперзвукового транспортного засобу перегукується з тим, що попереджали інші експерти, щоб не поспішати з висновками.
«Це не момент для Sputnik — частково тому, що не зовсім зрозуміло, що було випробувано, але здебільшого тому, що загроза китайської ядерної атаки на Сполучені Штати далеко не нова», — написав Джеймс Ектон, співдиректор програми ядерної політики. в Фонді Карнегі за міжнародний мир.
Незважаючи на те, що Китай може випробувати систему доставки ядерної зброї в космосі, Ектон прокоментував: «Я не можу виключити можливість того, що Китай розробляє космічний літак, подібний до Сполучених Штатів Х-37В. Оскільки випробування космічних літаків і деяких орбітальних видів зброї можуть бути нерозрізненими, визначити наміри Китаю важко. Насправді навіть можливо, що Китай випробував демонстратора технологій з багатьма потенційними додатками ».
Що це означає для гонки гіперзвукових озброєнь між США, Росією та Китаєм, ще належить з’ясувати, сказав Бакос. Пентагон роками попереджав, що Китай розробив гіперзвукові планери для озброєння своїх балістичних ракет малої дальності. Він сказав, що більш просунутий автомобіль буде занепокоєним. «На жаль, це елемент несподіванки, який дестабілізує».
Минулого місяця Raytheon і Northrop Grumman оголосили, що завершили перше льотне випробування гіперзвукової повітряної зброї з ГПВРД для Агентства перспективних дослідницьких проектів оборони та ВПС США.
Очікуючи розгортання гіперзвукових ракет Китаєм і Росією, Пентагон розробляє мережу космічних датчиків на низькій навколоземній орбіті, щоб заповнити сліпі зони в нинішній системі протиракетної оборони США. Міністерство оборони дійшло висновку, що тільки датчики на низьких орбітах можуть сповіщати