Новини з Австрії

Град, який випав у п’ятницю, завдав в Австрії збитків на мільйони євро

Град, що випав у п’ятницю, завдав шкоди сільському господарству трьох федеральних земель Австрії на загальну суму 1,6 мільйона євро.

Пік першої літньої спеки припав на четвер. Полюс тепла був 36,2 градуса за Цельсієм у Бад-Гойзерні у Верхній Австрії Зальцкаммергут. Так само жарко було у місті Зальцбург, Інсбруку, Віндішгарстені (Верхня Австрія) та Абтенау (Зальцбург). Також відбувся рекорд в Оберндорфі-ан-дер-Мельку (Нижня Австрія), де вночі було понад 36 градусів.

Такі температури в середині ночі в Австрії є винятковими, підтверджує експерт ORF Олександр Орлік, кліматолог із GeoSphere Austria. Це може бути найвища температура, яка була виміряна в Австрії вночі. 36,1 градуса – це також одна з найвищих температур у Європі, коли-небудь виміряних опівночі.

Холодний фронт завершив першу хвилю тепла у п’ятницю. Однак перехід супроводжувався грозами, деякі з яких були дуже сильними. У другій половині дня штормовий фронт перемістився з Каринтії до Штирії та Бургенланду.

«Протягом 48 годин вітчизняне сільське господарство знову постраждало від сильних ураганів. Зливи та град особливо сильно пошкодили орні культури та пасовища в Каринтії, Штирії та Бургенланді. Загальні збитки сільському господарству в трьох федеральних землях склали 1,6 мільйона євро», – сказав представник австрійського страхування (ÖHV) д-р. Маріо Вінклер.

У Каринтії постраждали райони Фелькермаркт, Вольфсберг та Санкт-Файт-ан-дер-Глан. Посівним культурам (кукурудза, соя, зерно) та пасовищам на 4 100 га завдано збитків на суму близько 600 000 євро.

У Штирії постраждали райони Грац-Умвельт, Вайц, Хартберг-Фюрстенфельд та Південно-Східна Штирія. Збитки кукурудзи, зернових та пасовищ на площі 5700 га становили близько 700 000 євро.

У Бургенланді постраждав район Маттерсбурґ. Посівним культурам (кукурудза, соя, зерно, цукровий буряк) та фруктам на 1400 га завдано збитків на суму близько 300 000 євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України