Економіка

НАК «Нафтогаз» розпочав стягнення з Росії 5 млрд доларів за майно в Криму

НАК «Нафтогаз України» та п’ять компаній групи подали клопотання до суду США про підтвердження рішення Арбітражного трибуналу при Постійній палаті Третейського суду в Гаазі, яке зобов’язало Росію сплатити $5 млрд (включно з відсотками) компенсації за збитки та втрачене майно в Криму

Про це повідомляє прес-служба НАК.

За даними компанії, клопотання стало можливим у зв’язку із тим, що арбітражні рішення можна виконувати через механізм примусового виконання. Відтак, відповідно до Нью-Йоркської конвенції 1958 року, «Нафтогаз» має право розпочати процес визнання та допуску до примусового виконання рішення на території тих держав, де розташовані активи РФ.

«Оскільки Росія добровільно не сплатила «Нафтогазу» кошти, передбачені рішенням арбітражу, ми маємо намір використати всі доступні механізми для стягнення цих коштів. Зараз ми працюємо над цим у США та інших цільових юрисдикціях», – наголосив очільник групи «Нафтогаз» Олексій Чернишов.

Як пояснили в компанії, відповідно до законодавства США, підтвердження арбітражного рішення є обов’язковим, якщо суд не встановить, що існує одна з обмежених підстав для відмови або відстрочки визнання чи виконання арбітражного рішення, викладених у Нью-Йоркській конвенції.

При цьому відсотки, передбачені за несплату коштів відповідно до арбітражного рішення, продовжують нараховуватись до повної виплати компенсації за рішенням суду.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України