Новини

Випадання волосся у жінок

випадання волосся у жінок і методи лікування
випадання волосся у жінок і методи лікування

У цій статті я вирішив надати інформацію про причини випадіння волосся у жінок і деякі поради про безпечні, природні засоби підходять для представниць прекрасної статі. Ці поради в тій чи іншій мірі здатні допомогти зупинити і звернути втрату волосся. Природно, що однією з найбільш гнітючих проблем є зменшення густини і об’єму шевелюри, ну і як наслідок подальше випадання волосся. Випадання волосся — процес постійний. Як, втім, і їх зростання. І в тому, що ви втратите 20-50 волосинок за день, ще немає нічого жахливого. Однак, якщо втрати явно перевищують всі допустимі норми, слід приділити цій проблемі пильну увагу. Адже причин такого неприємного явища, як випадання волосся, насправді дуже багато. І в кожному віці у нього є свої особливості.

Основні причини випадіння волосся у жінок

Багатьох напевно цікавить чому взагалі деякі волосяні фолікули припиняють свій природний цикл росту і переходять у фазу так званого спокою ну або як ще кажуть у «вимкнений стан», тимчасово чи назавжди? І чому деякі красуні відчувають на своїй голові зменшення густини і об’єму а потім відбувається поява темних товстих і некрасивих волосся на інших частинах улюбленого тіла? Кожна дівчина може сказати: «ось моя бабуся завжди дуже пишалася своїми красивими волоссям, які в свою чергу були майже без сивини і випадали в мізерних кількостях, поки їй не виповнилося 95 років і вона не померла». Чому ж їй так пощастило, а мені ні? Я звичайно перебільшую, але дівчата мені часто наводять такі приклади в розмовах і бесідах, розповідають про своїх давніх родичів у яких були просто нереально пишні і красиві шевелюри. Ймовірно, причиною цього були хороші ще на той момент гени і здоровий спосіб життя (який включав в себе щоденне споживання овочів, фруктів тощо). Однак у цих далеких родичів так само були зазвичай якісь свої проблеми зі здоров’ям. Вся справа в тому, що зазвичай причини випадіння волосся у представниць прекрасної статі дуже індивідуальні, і можуть включати в себе за великим рахунком будь-яку з наведених комбінацій:

– Стрес, причому як емоційний так і фізичних;
– Гормональний дисбаланс, у тому числі чутливість до андрогенів;
– Зміни в гормональній контрацепції;
– Генетика;
– Імунні порушення в організмі;
– Надмірно і аномально швидке зростання дріжджів (дріжжевих грибів) або грибків;
– Різного роду захворювання щитовики;
– Збій в організмі або дієта з рідкого білка, що призводять до раптової надмірної втрати ваги;
– Дефіцит поживних речовин (особливо вітаміну D, вітаміну А, заліза і білка);
– Косметика (алергії і суворі процедури лікування);
– Радіаційна/хіміотерапія;
– Стоматологічне лікування;
– Втрата крові;
– Медикаменти (включаючи антикоагулянти, протисудомні препарати, антитиреоїдний ліки і препарати для гормональної терапії);
– Сильний психологічний стрес або загрозливі для життя ситуації;
– Хвороби Хірургічне втручання;
– Рубці.

До речі деякі жінки відчувають цикли помітного волоссяпаду або навпаки росту волосся під час різних фаз свого менструального циклу і навіть в залежності від часу року. Якщо ви зіткнулися саме з цими симптомами, то можете бути впевнені в тому, що це є досить поширеним явищем і має тенденцію вирішуватися природним шляхом. Про засоби від випадіння волосся у жінок ви можете прочитати також на сторінці інтернет-журналу http://uacharm.com. В статті Ефективні засоби від випадіння волосся у жінок більш детально описано про процес випадання волосся та засоби боротьби з цим.

Причини випадіння волосся у жінок до 30

Причини випадіння волосся у жінок до 30У жінок випадання волосся — явище більш рідкісне, ніж у чоловіків. Зате факторів, які можуть спровокувати його значно більше. У віці «до 30» однією з причин-лідерів зазвичай стає гормональна перебудова організму. Це і статеве дозрівання, статева диференціювання у віці 18-23 років, а також вагітність і післяпологовий період. (Хоча, справедливості заради слід сказати, що при вагітності волосся навпаки стають більш сильними і густими).

Наступний за популярністю пункт — стресові ситуації і пов’язані з ними яскраво забарвлені переживання, хронічна втома, депресії. Всьому цьому особливо сильно схильні жінки, активно створюють кар’єру, а також молоді мами. До речі про молодість. Це, як відомо, пора помилок і експериментів у гонитві за привабливою зовнішністю, «жертв в ім’я краси». А саме: нещадного фарбування волосся, складних укладок з використанням фена, невдалих хімічних завивок і, звичайно, прогулянок по вулицях без головного убору. До речі, негативний вплив на волосся і шкіру голови надають не тільки низька температура, але і атмосфера мегаполісів, кислотні дощі. Викликати алопецію (саме так називається випадання волосся мовою науки) можуть і дієти для схуднення. Необдумано обрана, невідповідна дієта «краде» у організму необхідні вітаміни і мікроелементи (наприклад, залізо, цинк, селен та інші). А без них сподіватися на збереження густий, здорової шевелюри абсолютно не має сенсу. Раціон обов’язково має бути повноцінним і збалансованим. Слід виключити з меню жирні і гострі страви, газовані напої, чай, кава, цукор.

Всі перераховані вище причини втрати волосся усунути відносно легко. Але, звичайно ж, є і більш складні випадки, коли без професійної допомоги ніяк не обійтися. Так, нерідко випадання волосся викликають вживання антибіотиків, передозування лікарських препаратів і прийом протипухлинних препаратів, антидепресантів, нейролептиків, занадто тривале застосування гормональних протизаплідних засобів. Якщо є підозри, що волосся «посипалися» по одній з цієї причин, обов’язково потрібно додатково проконсультуватися з лікарем, можливо підкорегувати курс лікування. Якщо ж всі ці фактори виключені, а волосся, тим не менше, продовжують випадати, то, швидше за все, це викликано шкірної інфекцією або ж генетичним захворюванням. Так, саме до 20-30 років у жінок розвивається андрогенетична алопеція (облисіння, викликане підвищеною чутливістю клітин волосяних фолікулів до змісту чоловічих статевих гормонів в крові).

Причини випадіння волосся у жінок після 40

Причини випадіння волосся у жінок після 40Продолжая говорити про андрогенном облисінні, потрібно відзначити, що до 40 років воно зачіпає, в середньому, вже до 40% жінок. Волосся стають дуже ослабленими, випадають. Додатковий удар наносять різні захворювання — як вірусні, так і «вікові». І якщо перші самі по собі стають причиною втрати волосся (негативно позначається на стані локонів навіть звичайне підвищення температури), то друга група «діє» через лікарські препарати. Медикаменти для боротьби з подагру, артрит, високим тиском, серцевими проблемами можуть викликати рясне випадання волосся або навіть облисіння. До речі, один з таких шкідливих для волосся препаратів — самий звичайний аспірин! Не уникнути стресів і віці «за 40». Причому ці стреси можуть бути явищем і психологічним (напруженість, неспокій, перевтома), так і фізичним (виснаження організму, перенесене важке захворювання, алергія). На жаль, однією з реакцій організму на обидва види стресів зазвичай стає саме випадання волосся.

Гостро позначається на стані волосся та брак заліза. Причому привести до неї може не тільки неправильно підібрана дієта, але і погіршується з віком здатність організму засвоювати цей необхідний елемент. Вирішити проблему можуть спеціальні харчові добавки, які зазвичай призначаються лікарем після медичного обстеження. Нерідко посилене випадання волосся у жінок спостерігається і в період менопаузи і знову-таки виявляється викликано змінами в гормональному фоні. Однак, стверджують медики, причини втрати волосся у кожної жінки дуже індивідуальні. Тому оптимальним варіантом має стати звернення до лікаря-трихолога. І, звичайно, починати курс лікування слід тільки після консультації з фахівцем.

Щитовидна залоза як причина випадіння волосся

Випадання волосся у жінок лечениеЕще однією причиною випадіння волосся можуть стати неполадки в роботі щитовидної залози. Про цю дуже серйозною проблемою слід сказати окремо. З курсу біології ми всі пам’ятаємо, що щитовидна залоза (щитовидка) — це і є «щит», який бере участь у синтезі імунної системи нашого організму, виробляє гормони, що регулюють обмін речовин. І коли робота щитовидки дає збій, страждає весь організм в цілому. Звичайно, і волосся теж — вони стають сухими і ламкими, починають активно випадати, може з’явитися рання сивина. Причому випадати можуть навіть брови. Гіпертиреоз, тиреотоксикоз, аутоімунний тиреоїдит, зоби різної стадії і ступеня — ось список захворювань щитовидної залози, які зазвичай викликають випадання волосся. Після того, як буде встановлений точний діагноз і розпочато лікування щитовидки, можна буде приступати і до лікування випадіння волосся. Тільки в цьому випадку є шанси на успіх. А нормалізувати стан волосся при порушеннях роботи щитовидної залози допоможуть правильне харчування, здоровий спосіб життя, фізична активність і вітаміни.

Випадання волосся у жінок: лікування

На сьогоднішній день фармацевтична промисловість пропонує велику кількість засобів, що запобігають випадання волосся. Під їх впливом сповільнюється руйнування слабких і активізація тих волосяних цибулин, які в даний момент знаходяться в стадії «відпочинку», і, відповідно, прискорюється ріст волосся.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України