Виявлена ​​могила османського султана Сулеймана Пишного

Портрет Сулеймана Пишного робота Тиціана

Угорський історик оголосив про те, що могила турецького султана Сулеймана Пишного, померлого в 1566 році під час облоги Сігетвар (Угорщина), «цілком ймовірно» знайдена. Про це в четвер, 10 грудня, повідомляє Associated Press

Історик Норберт Пап (Norbert Pap) з Печского університету розповів, що в ході розкопок були виявлені артефакти, які вказують на те, що вчені наткнулися саме на могилу султана. Пап вважає, що вона знаходиться на місці, де розташовувався намет Сулеймана, де він жив під час облоги.

Проте для остаточного підтвердження гіпотези потрібні додаткові розкопки, які проведуть тільки навесні 2016 року. Поруч з могилою, по всій видимості, знаходяться руїни невеликої мечеті і обителі дервішів (текке) – проте ці будови ще не розкопані.

Сулейман помер у 71 рік і вважається найбільшим султаном з династії Османів; при ньому імперія досягла апогею свого розвитку. За 46 років його правління турки істотно розширили свої володіння на Балканах, Середньому Сході і в північній Африці.

Могила султана розташовується на території колишнього турецького поселення в Угорщині – Турбека. Його зруйнували в 1680-і роки, а знайшли тільки в 2013 році (це зробив той же Пап).

На думку істориків, в могилу поклали серце Сулеймана та інші внутрішні органи, тіло ж було відправлено до Стамбула і поховано в мавзолеї на кладовищі мечеті Сулейманіє. Смерть султана 48 днів тримали в секреті, щоб обложивші Сігетвар війська не залишили позиції.

Сігетвар, фортецю Габсбурзької імперії, обороняли хорвати і угорці на чолі з баном (князем) Хорватії Міклошем Зріньї. Облога почалася в серпні 1566, захисники форту відбивали османські атаки до вересня. У підсумку фортецю вдалося взяти, однак героїчний опір Зріньї не дав османам взяти в тому ж році Відня, що, в кінцевому результаті, зупинило експансію імперії в напрямку Центральної Європи.

lenta.ru

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

four + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh