Новини

Види та особливості вентиляційних систем

Будь-яке приміщення — житлове, офісне, промислове — потребує якісної вентиляції. Сучасні вентиляційні системи забезпечують постійний потік свіжого повітря, енергоефективність та раціональне споживання електроенергії. Завдяки вдало обраному обладнанню, ви отримуєте максимальний комфорт, а також економите на комунальних платежах у довготривалій перспективі. Сьогодні ми поговоримо про те, які існують типи вентиляцій: розглянемо їхні головні особливості.

Яку вентиляцію можна вважати ефективною?

Для початку — про критерії ефективності вентиляційних систем. Вентиляція повинна забезпечувати такі переваги, як:

  • швидке виведення з приміщення та очищення відпрацьованого повітря;
  • оперативна подача очищеного, свіжого повітря із необхідною температурою;
  • створення оптимального мікроклімату в приміщенні;
  • забезпечення енергоефективності, економного споживання електроенергії.

Додатковими перевагами системи будуть низький рівень шуму під час роботи та зручне керування.

Види вентиляційних систем

У сучасних квартирах, промислових та офісних приміщеннях застосовуються вентиляції трьох типів. Це:

  1. Витяжна — принцип роботи обладнання полягає у відведенні відпрацьованого повітря з надлишками вуглекислого газу, вологи, шкідливих домішок за межі приміщення.
  2. Припливна — забезпечує потік свіжого повітря з вулиці в приміщення.
  3. Припливно-витяжна — одночасно гарантує відведення відпрацьованого повітря та притік свіжого.

Найпопулярніші — вентиляційні системи з рекуперацією тепла. Наявність рекуператора забезпечує додаткову функціональність системи: ви отримуєте не лише доступ до свіжого повітря, а й підтримання оптимальної температури в приміщеннях. Наявні вентиляційні системи в лінійці багатьох виробників — зокрема, компанії Prana.

Як працює рекуператор тепла?

Принцип роботи рекуператора — простий та зрозумілий:

  1. Тепле повітря з приміщення нагнітається вентилятором та проходить через канали теплообмінника. Це повітря віддає власну теплову енергію теплообмінному елементу. Таким чином, тепло частково не покидає меж кімнати.
  2. Інший вентилятор нагнітає з вулиці холодне повітря. Воно проходить суміжними каналами теплообмінника та нагрівається. Отримуємо тепле, але свіже повітря з мінімальними витратами.

За підрахунками, використання вентиляцій з рекуперацією повітря дозволяє зекономити до 96% тепла та прохолоди. Такі системи є оптимальним рішенням для широкого спектру приміщень: приватних будинків та квартир, офісів, виробничих павільйонів. Адже допомагають зробити кожну кімнату енергоефективною, забезпечити одночасно притік свіжого повітря та комфортну температуру.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України