Види пива лагер

Пиво самодостатнє. До нього можна прикласти все що завгодно: найбільш підходящу тару або келихи, ідеально підібрану їжу, атмосферу класичної німецької пивної або навіть пабу в британському колоніальному стилі. Але від нього можна також і відняти все що завгодно – і все одно воно залишиться самим собою. В чудовій статті СЕГОДНЯ можна дізнатися про пиво від українського виробника.

Головне пиво світу – світлий лагер, який найбільше п’ється з пляшок і проливається в барах. Лагеру протистоїть ель – другий головний світовий вид пива. Вся різниця – в дріжджах. Лагер – світле, легке і сухе пиво в німецько-чеському стилі-був придуманий в Богемії в 1842 році. Коли винайшли ель, не знає ніхто. Це найдавніший спосіб виробництва пива – хміль, солод, вода, дикі дріжджі.

Пиво, як відомо, бродить. «Низове бродіння» – це лагер в німецько-чеському ключі, типовий для Європи і загальноприйнятий у всьому іншому світі. Його виробництво – це високотехнологічний процес: пиво бродить довго, з охолодженням, контролем температури. «Верхнім бродінням» називають процес, при якому шапка дріжджів просто плаває на поверхні зброджуваного при кімнатній температурі пива. Це більш архаїчний спосіб – саме так зброджують елі.

Багатьох дивує, що в пабах подають пиво кімнатної температури. Це не примха: пиво, зброджене в теплі, всю красу свого смаку і аромату розкриє саме в неохолодженому вигляді. Лагери ж завжди п’ють охолодженими. У більшості пабів, однак, англійське пиво також наливається холодним – навіть взимку.

Лагерів є незліченна кількість. Років п’ять тому були модні американські лагери, яких є три-чотири різновиди. Але тепер ця мода пройшла. Всі повернулися до Пілснер – тобто до лагерів з упором на хміль. Чехи справедливо вважають, що справжній Пілснер може бути проведений тільки в чеському місті Пльзень, в якому, на їхню думку, зростає кращий хміль в світі. Однак заздрісні пивовари з інших регіоновуже в XIX столітті вважали по-іншому, і з’явилися німецький Пілснер (найпопулярніший на сьогодні – Beck’s) і навіть американський.

Німецькі лагери різноманітні, перераховувати їх немає сенсу. На «Октоберфест» німці варять сезонне пиво – мюнхенські і баварські темні сорти, в тому числі підкопчене Aecht Schlenkerla Rauchbier. Головні світові лагери – це Foster’s, Carlsberg, Beck’s, Corona, Stella Artois, Kronenbourg, Heineken, які виробляються в різних куточках планети без прив’язки до однієї країни.

Також є пшеничні лагери. Пиво роблять з хмелю і солоду, зазвичай буває з упором або на хміль, або на солод. Але іноді трапляється, що солод замінюється якимось іншим зерном – пшеницею, житом або навіть рисом, який кладуть в пиво в Китаї, а також на великих пивоварнях для здешевлення процесу. Пшеничне активно варять в Баварії, мабуть, від надлишків зерна. Schneider Weisse з верхньої Баварії, популярний в супермаркетах, – тому найкращий приклад.

 

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh