Новини

Види пива лагер

1Пиво самодостатнє. До нього можна прикласти все що завгодно: найбільш підходящу тару або келихи, ідеально підібрану їжу, атмосферу класичної німецької пивної або навіть пабу в британському колоніальному стилі. Але від нього можна також і відняти все що завгодно – і все одно воно залишиться самим собою. В чудовій статті СЕГОДНЯ можна дізнатися про пиво від українського виробника.

Головне пиво світу – світлий лагер, який найбільше п’ється з пляшок і проливається в барах. Лагеру протистоїть ель – другий головний світовий вид пива. Вся різниця – в дріжджах. Лагер – світле, легке і сухе пиво в німецько-чеському стилі-був придуманий в Богемії в 1842 році. Коли винайшли ель, не знає ніхто. Це найдавніший спосіб виробництва пива – хміль, солод, вода, дикі дріжджі.

Пиво, як відомо, бродить. «Низове бродіння» – це лагер в німецько-чеському ключі, типовий для Європи і загальноприйнятий у всьому іншому світі. Його виробництво – це високотехнологічний процес: пиво бродить довго, з охолодженням, контролем температури. «Верхнім бродінням» називають процес, при якому шапка дріжджів просто плаває на поверхні зброджуваного при кімнатній температурі пива. Це більш архаїчний спосіб – саме так зброджують елі.

Багатьох дивує, що в пабах подають пиво кімнатної температури. Це не примха: пиво, зброджене в теплі, всю красу свого смаку і аромату розкриє саме в неохолодженому вигляді. Лагери ж завжди п’ють охолодженими. У більшості пабів, однак, англійське пиво також наливається холодним – навіть взимку.

Лагерів є незліченна кількість. Років п’ять тому були модні американські лагери, яких є три-чотири різновиди. Але тепер ця мода пройшла. Всі повернулися до Пілснер – тобто до лагерів з упором на хміль. Чехи справедливо вважають, що справжній Пілснер може бути проведений тільки в чеському місті Пльзень, в якому, на їхню думку, зростає кращий хміль в світі. Однак заздрісні пивовари з інших регіоновуже в XIX столітті вважали по-іншому, і з’явилися німецький Пілснер (найпопулярніший на сьогодні – Beck’s) і навіть американський.

Німецькі лагери різноманітні, перераховувати їх немає сенсу. На «Октоберфест» німці варять сезонне пиво – мюнхенські і баварські темні сорти, в тому числі підкопчене Aecht Schlenkerla Rauchbier. Головні світові лагери – це Foster’s, Carlsberg, Beck’s, Corona, Stella Artois, Kronenbourg, Heineken, які виробляються в різних куточках планети без прив’язки до однієї країни.

Також є пшеничні лагери. Пиво роблять з хмелю і солоду, зазвичай буває з упором або на хміль, або на солод. Але іноді трапляється, що солод замінюється якимось іншим зерном – пшеницею, житом або навіть рисом, який кладуть в пиво в Китаї, а також на великих пивоварнях для здешевлення процесу. Пшеничне активно варять в Баварії, мабуть, від надлишків зерна. Schneider Weisse з верхньої Баварії, популярний в супермаркетах, – тому найкращий приклад.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України