Ті, хто стикався з розпилюванням деревини, знають, що пиляти її можна або уздовж волокон, або – поперек. Виходячи з цього, випускаються різні види ланцюгів для бензопил: для поперечного або поздовжнього розрізання деревини. В обох випадках різниця опору матеріалу буде істотно відрізнятися. Для поздовжнього пиляння зуби заточуються під кутом від 5 до 15 °. Поперечний розпил вимагає заточування інструменту під кутом 25-35 °. На малюнку нижче показано, як визначається кут заточування зубів.
До якого типу належить пильний елемент, можна дізнатися з маркування на ньому, до того ж, кут заточки визначається візуально. Вибрати ланцюг вам допоможуть спеціалісти магазину Хелпаус. Прибдати ланцюг на
Ланцюги для поздовжнього пиляння використовуються вкрай рідко, адже набагато простіше розпустити заготовку на циркулярки. Через низький попит виробники даного інструменту особливо не займаються його вдосконаленням, і знайти в продажу ланцюг для поздовжнього пиляння досить складно. Більшість покупців бензопил вибирають інструмент з поперечним типом різу, і він є найбільш затребуваним як серед професіоналів, так і серед домашніх майстрів. Але, перед тим, як вибрати ланцюг для бензопили, слід вивчити основні параметри, що впливають на продуктивність і якість роботи інструменту.
Існуючі розміри кроку
Крок ланцюга – ключовий параметр, що вимагає особливої ??уваги при виборі ріжучого елемента для бензопили. Вимірюється він в дюймах і визначається, як проміжок між ріжучими ланками або проміжок між трьома заклепками пильного елемента. На наступному зображенні наочно проілюстровано, як визначається крок ланцюга.
Кожній пилі властивий індивідуальний крок ланцюга.
Варто зауважити, що інструмент класу профі працює з будь-якими видами ланцюгів.
Ланцюги з певним кроком завжди призначаються для агрегатів певної потужності, з урахуванням крутного моменту. Зменшення кроку не тільки знижує продуктивність пристрою, але зменшує навантаження на двигун. І навпаки, при великому кроці зростає продуктивність апарату, але потужності потрібно більше.
Крім усього, існує таке поняття, як “агресивність” агрегату. В даному випадку мається на увазі простота управління. Чим крок більше, тим з більшою силою зуби “рвуть” деревину. До того ж, через великі розмірів ріжучих ланок, збільшується і ширина пропила, а значить, оператору потрібно докладати більше зусиль для утримання апарату в руках. Виходячи з вищесказаного, використовувати на малопотужному агрегаті ланцюг з великим кроком не варто, оскільки таким чином можна привести пристрій у непридатність.