Новини

Види деревини для опалення

Деревина – ожин із найстаріших та найефективніших способів опалення приміщень. Вона забезпечує теплом великі будинки. За умови, що для печі та інших опалювальних приладів підібрано правильні дрова. Їх продають в зв’язках та брикетах, насипом та в контейнерах. Якість палива залежить не лише від умов зберігання, але й від обраного типу деревини.

На сайті https://drova-kiev.in.ua/uk є багато варіантів на будь-який смак та бюджет. Як вибрати правильний? На які аспекти варто звернути увагу? Та як зберігати дрова, щоб вони довго не втрачали якості?

Головні типи листяних порід деревини для побутового використання

В побутових умовах використовуються дуже різні типи деревини. Кожен з них має власні особливості та характеристики. Найбільш популярні варіанти – це:

  • Вільха. Існує близько 25 різних порід вільхи, і всі вони підходять для побутових потреб. За зовнішніми ознаками їх можна визначити по кольору. Це може бути блакитний, жовтий та червоний. Така деревина сама по собі достатньо суха, тому після розпилювання немає необхідності її просушувати окремо. Для пічного опалення використовують дерева, які росли подалі від води. Вони достатньо тверді та сухі. Для коптіння та приготування страв беруть вільху, яка дещо вологіша. Вона зберігає свій аромат близько трьох років. Під час горіння виділяє мало диму.
  • Береза. Часто використовується для опалення саун та бань, оскільки має дезінфікуючі якості. В березі є дьоготь, завдяки якому дрова загораються швидко и легко. При цьому, після згорання не лишається великої кількості вугілля та сажі. Береза підходить як додаткове паливо для розпалювання інших типів дров. Таке дерево може зберігатися не більше двох років, після чого починає втрачати свої якості.
  • Дуб. Дубові дрова для опалення – це найбільш якісний та вигідний варіант. Вони мають велику щільність, тому горять повільніше, а жару виділяють більше. Дуб доволі часто використовується як основне паливо, оскільки має високу тепловіддачу. Для економії його можна комбінувати з іншими породами, на якість це не впливає. Таке дерево довго підтримує температуру. Навіть вугілля після нього дає жар. Дуб має чудовий аромат, підходить для камінів та відкритих печей. На ньому можна готували їжу, особливо – піцу та пироги.
  • Липа. Розпалюється достатньо довго, проте й горить не так швидко. Інтенсивність вогню високу, тому й тепла багато. Липу, як і березу, часто використовують для бані, оскільки разом з випарами в повітря потрапляють цілющі ефірні олії. Властивості дерева зберігаються близько двох років.
  • Осика. В процесі згорання майже немає диму, а випари розм’якшують сажу в димоході та допомагають його прочистити. Як основне паливо використовується рідко, але для розтоплення та інших побутових цілей підходить чудово.
  • Тополя. Найдешевші та найменш ефективні дрова. Їх використовують для того, щоб «розбавити» більш щільні породи та прискорити розпалювання. Проте в якості основного палива тополя не дає достатньо тепла й жару.

Комбінування різних порід дозволяє скоротити витрати та пришвидшити нагрівання й розпалювання. В чистому вигляді можна використовувати щільні та тверді дрова, проте для того, щоб вони гарно розгорілися, необхідно використати невелику кількість більш сухих та м’яких щепок.

Плодові та хвойні породи

Багато плодових порід дуже схожі за своїми якостями на дуб. Вони досить щільні, тому горять повільно та дають багато тепла. Проте для опалення такі дрова використовуються рідко. Частіше вони необхідні для коптіння та приготування їжі, оскільки при згорянні виділяють багато запашного диму та жару. Вугілля плодових дерев довго зберігає тепло.

Хвойні дерева чудово підходять для опалення бані та сауни. Вони мають не лише корисні для здоров’я смоли, але й ефірні олії. Їхнє випаровування корисне для здоров’я, а саме для нервової системи та дихальних шляхів.

Як зберігати дрова?

Не достатньо купити якісні дрова, їх необхідно правильно зберігати. Головні умови зберігання – це:

  • відсутність вологи та води;
  • регулярне провітрювання та хороша вентиляція.

Заготовлену деревину складають та поміщають в приміщення, або ж накривають згори шифером, поліетиленовою плівкою чи брезентом. Розпилюють дрова перед настанням холодів, щоб вони встигли просохнути.

Будівлі для зберігання палива необхідно підготувати так, щоб їхня підлога була на 10-20 сантиметрів вище рівня землі. Завдяки цьому волога, що збирається під час дощу та снігу, не буде впливати на деревину та псувати її.

Складати дрова необхідно таким чином, щоб між ними було достатньо простору для вентиляції. В такий спосіб можна запобігти сирості та появі грибка.

Якщо правильно зберігати таке паливо, воно буде придатним для використання не один рік. Хороша деревина – це не лише тепло, але й затишок в домі. Особливо, якщо в будинку є камін.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України