ЖиттяТехно

Види арматури та її застосування

Задавшись питанням, яка буває арматура, складно отримати вичерпну відповідь в кількох абзацах. Всю арматуру можна розділити за різними характеристиками: за формою профілю, за призначенням, за матеріалом виготовлення, за технологією виробництва, особливостями навантаження в конструкціях із залізобетону, більш докладну інформацію можна прочитати на сайті: armaturniy.ru– тільки нова і актуальна інформація. І це ще далеко не все, однак зупинимося на основних групах.

Отже, арматура буває круглої і квадратної форми. Квадратна арматура поставляється виключно в гарячекатаних сталевих прутах, зі стороною квадрата від 5 мм до 200 мм, Кути можуть бути як гострими, так і притупленими. Квадратні вироби, найчастіше, користуються попитом при створенні конструкцій в якості кутових опор, а також при створенні парканів різної складності.

Арматура будівельна – незамінна для залізобетонних конструкцій.
Кругла арматура, в свою чергу, за профілем ділиться на гладку і рифлену. Остання являє собою прути з рівномірним рифленням різного виду – всі вони переслідують мету більш надійного зчеплення з бетоном. Рифлена арматура обов’язково має два поздовжніх ребра, між якими проходить по спіралі рифлення.

Саме арматура з рифленням, найчастіше застосовується в спорудах із заліза й бетону. За призначенням такі вироби ділять на робочі, розподільні, монтажні та хомути (анкера). Робоча арматура бере на себе в залізобетонних конструкціях різні навантаження від зовнішнього впливу і безпосередньо ваги конструкцій.

Розподільна арматура відповідає за утримання робочих прутів арматури в потрібному положенні, а також розподіляє між прутами рівномірно вагу конструкції. Монтажна арматура служить для складання каркаса, її завдання – забезпечити точне положення всіх елементів при бетонуванні. Хомути ж пов’язують арматуру в одне ціле, оберігаючи бетон від виникнення косих тріщин біля опор.

Необхідні механічні властивості забезпечуються при виготовленні самої сталі. Для виробництва потрібної арматури використовують не тільки вуглецева сталь, але і матеріал, легованого марганцем і кремнієм. Ще більш міцними, але і більш дорогі вироби легують титаном і хромом. За ступенем міцності на розрив вироби ділять на стрижневі і дротяні.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України