Техно

ТВЧ верстати і натяжні стелі

Будівельні технології та оздоблювальні матеріали для ремонту постійно удосконалюються. Зовсім недавно натяжні стелі ми бачили тільки в рекламі, а тепер це цілком доступна за ціною пропозиція, щоб зробити свою квартиру ще більш комфортнішою і красивішою. Натяжні стелі з ПВХ або тканини приносять в приміщення неповторний шик, починаючи від колірного оформлення, закінчуючи комбінованими або такими стелями.

Як роблять ідеально рівну стелю

Щоб отримати ідеально рівну стелю використовують спеціальне обладнання. Це ТВЧ верстати, за допомогою яких і виробляють всіма улюблені натяжні стелі і роблять їх ідеальними. Верстати ТВЧ з’єднують і зварюють полотнища плівки, впливаючи на неї струмами високої частоти. У процесі зварювання відбувається миттєвий нагрів плівки по всій її товщині, при цьому максимальна задана температура виникає в певному місці, де необхідно зробити стик, і не поширюється на сусідні поверхні. Тому завдяки високочастотному струмові відбувається молекулярне зварювання, що дозволяє отримати ідеально рівний шов без деформації краю. Тому стики смуг помітити практично неможливо, хіба тільки дуже-дуже придивлятися.

Верстат ТВЧ складається з зварювального преса, забезпеченого електродом, і генератора ТВЧ. Весь процес зварювання дуже простий і робиться все швидко – плівка укладається на верстатний стіл, затискається пресом з певним зусиллям, заданим встановленими параметрами, і в строго визначеному місці відбувається зварювання країв смуг.
Стелі з ПВХ плівки абсолютно нешкідливі для людей та навколишнього середовища. На доказ нешкідливості полівінлхлорида можна привести делікатний, але дуже переконливий приклад – саме з ПВХ виробляються вироби №2 (презервативи) для тих, хто страждає від алергії на латекс. Однак, ближче до теми.
Плівка натягається за допомогою спеціальних пристосувань і може досягати дуже великих розмірів завдяки спеціальному методу зварювання окремих смуг в суцільне полотно. Але не все так просто. Якщо припустимо звичайні ПВХ пакетики також мають зварні шви, з’явилися і використовуються в побуті вже давно, то натяжні стелі порівняно недавно. А вся справа в технології виготовлення. У пакетах зварні шви дуже помітні, але це не так критично для таких одноразових виробів. В натяжній стелі, відразу те, що кидається в очі, це буде просто катастрофа. Тільки уявіть собі, якщо натяжна стеля буде розділена грубими швами? Про неповторність дизайну доведеться забути.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України