Новини

Виділений сервер як основа IT-інфраструктури бізнесу

Без налаштованої та оптимізованої IT-інфраструктури неможливо побудувати навіть невелике підприємництво. Причому, напрямок бізнеса не має значення відносно цього питання. Функціонування бізнесу, де є відділи кол-центру, бухгалтерії, маркетингу, базується саме на IT-інфраструктурі. Для цього треба виділяти чималі гроші, тому що звичайні робочі ПК фізично не зможуть обслуговувати подібні задачі. Зазвичай, виділений сервер орендується у своєму місті, або там, де це фінансово вигідно. Проте війна в Україні та постійні загрози ракетних ударів змушують шукати пропозиції в інших країнах. Сучасні можливості програм віддаленого керування дозволяють виконувати адміністрування з будь-якої країни. І це є оптимальним рішенням для українських підприємців в цей час.

Головні переваги користування виділеним сервером

Під виділеним сервером заведено розуміти потужні комп’ютери, які встановлюються та функціонують в дата-центрах. Це дороге обладнання, де є потужні процесори, багато фізичної та оперативної пам’яті. Про такі сервери треба знати наступне:

 1. Такі сервери постійно працюють, відповідно, вони вимагають як стабільного інтернету, так і електромережі. За це відповідні провайдери, бо в протилежному разі буде неможливо розміщувати на серверах сайти, великі обсяги даних, віддалені робочі простори та інше.
 2. На подібних серверах є технічні можливості для розміщення будь-яких програмних продуктів, попри їх «важкість», унікальність або секретність.
 3. Виділені сервери мають багато опцій для захисту даних. Вибір кількості та специфіки захисних фільтрів залишається за замовником послуг.
 4. Технічна підтримка серверів виконується цілодобово.

Варіанти використання виділених серверів

Сервер для розміщення сайту

Для успішного функціювання бізнеса треба мати хоча б якісь ресурси в інтернеті, де є можливість ознайомитись с послугами, дізнатись контактну інформацію та інше. Малий бізнес розпочинає з ведення соцмереж, та з часом треба створювати повноцінний веб ресурс. Це може бути звичайна візитка, або повноцінний магазин. Для великих корпоративних сайтів з великим обсягом даних та такою ж базою клієнтів треба мати потужний виділений сервер. Бажано мати декілька таких серверів для більш стабільної роботи сайту.

Сервер для CRM

Тут мається на увазі система керування взаємовідносин с клієнтською базою. Вона значно спрощує цей великий напрямок роботи. Серед корисних опцій CRM на виділеному сервері можна назвати наступне:

 • Створення єдиного каналу зв’язку, який буде приймати повідомлення від усіх наявних каналів, включаючи СМС, електронну пошту, месенджери та інше
 • Контроль документообігу
 • Формування та функціонування віртуального офісу
 • Наочна візуалізація воронки продажів
 • IP-телефонія с одно часовим керуванням номерів від різних операторів

Сервер для керування підприємством та бухгалтерського обліку

Це також обов’язкова умова функціонування великого бізнесу. Раніше багато підприємств використовували 1С, проте в теперішніх умовах це є недопустимим з багатьох причин. Це як морально-етичні питання, так і відкликання ліцензії по причині повномасштабної війни. Замість цього можна використовувати як закордонні, так і українські аналоги. Безумовно, певний час буде важно переходити на нові програми. Серед відомих українських сервісів варто назвати «Дебет Плюс», ISpro та «MASTER: Бухгалтерія». Вони мають такі корисні можливості, як:

 • Документообіг
 • Управління питаннями логістики, виробництва, закупівель
 • Бухгалтерський та податковий облік
 • Облік кадрів

Читайте також: Як перейти на електронний документообіг в Україні.

Сервер для пошти

Якщо у підприємства є підрозділи, які працюють з великими обсягами поштових листів, куди входять ділові спілкування, рекламні розсилки, то треба мати власний поштовий сервер. Він має багато переваг, якщо порівнювати зі звичайними поштовими сервісами:

 1. Захищеність інформації, яка зберігається або передається.
 2. Необмежена кількість листів, які можна передавати через обліковий запис.
 3. Наявність захисту від хакерських атак, які нерідко трапляються стосовно відомих сервісів.

Найбільш поширенні запитання про виділені сервера

1. Чи є можливість встановити подібний сервер у звичайному офісі? Подібне роблять дуже рідко та за вимушених обставин, бо для роботи сервера потрібен особливий температурний режим, стерильність кімнати, стабільне енергопостачання, постійне та професійне технічне обслуговування. Під ці вимоги підпадають лише дата-центри. Хоча доступ до сервера з таких дата-центрів здійснюється з любого регіону.

2. Чи є можливість самостійно займатись адмініструванням серверів? Теоретично так, але для цього має бути декілька передумов. Питання може обходіть виключно програмне адміністрування, і для цього треба мати відповідні навички. Проте технічне обслуговування можуть робити лише представники дата-центру.

3. Є можливість на одному сервері робити декілька різних задач? Так, для цього треба створювати так звані віртуальні сервери, які будуть функціонувати ізольовано і виконувати лише свої завдання. Тобто на одному сервері можна зробити сервера під пошту, для ігор і тому подібне.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України