Техно

Вибираємо мобільний телефон для школяра

Традиційно на питання «коли варто купувати мобільний телефон дитині» називається шкільна пора – перший або другий клас. Насправді ж, мобільний телефон – це частина нашого життя, така ж, як будь-яке інше технічний засіб або гри у дворах, на порожнечу яких так любить нарікати старше покоління. Тому знайомство з мобільником можна починати і раніше, принаймні, навчити дитину набирати номер. А ось простежити, щоб мобільник не став «іграшкою номер 1», затьмаривши собою інші його заняття – вже завдання батьків.

Для найменших

Існують мобільні телефони, які дозволяють зв’язатися з батьками, навіть не вміючи набирати номер. Це так звані спеціальні дитячі моделі, очевидно, призначені для дошкільного віку. У нас, до речі, вони не дуже поширені, але при бажанні можна знайти або замовити зі спеціальних сайтів. «Фішкою» спеціальних дитячих мобільників, крім зовнішнього вигляду (як у іграшки), є наявність тільки 2-4 кнопок, на кожну з яких можна запрограмувати набір номера телефону (мама, тато, бабуся, дідусь – і так далі). Також для дитячих мобільників зазвичай заявляють знижений рівень випромінювання. Не варто забувати про захист телефону від ударів. Адже діт ипри користуванні телефонами як правило необережні. Для того вам потрібно буде вибрати чохол. Великий вибір чохлів для мобільних телефонів ви можете знайти на сайті магазину http://arc.com.ua/catalog/901. На сторінках сайту ви можете найти чохли різних кольорів, вибрати форму. Спеціалісти сайту швидко допоможуть вам підібрати захист телефону відповідної моделі.

Ще один фактор, який варто враховувати при виборі телефону для молодшого школяра, – його потенційна цінність для злодіїв. Мобільний телефон у дитини, яка ще не навчився його ховати і зайвий раз не «світити» за межами школи, є легкою здобиччю. А на апарат, який виглядає як прибулець з позаминулого століття, мало хто зазіхне.

Нарешті, останній аргумент на користь великих апаратів для маленьких дітей – їх складніше втратити. Особливо, якщо він ще й яскравого забарвлення. Ну а якщо вже телефон загублений, то гіркоту втрати пристрою за 50-70 доларів, принаймні, не буде такою сильною, як у випадку більш дорогого апарату.

«Активна протоплазма»

Практично всі діти проходять у своєму розвитку стадію «активної протоплазми», коли перевірці на міцність піддається все і вся. Звичайний «мобільник», навіть найпростіший і з вигляду неубіваемий, буде першим кандидатом на краш-тест.

У даній ситуації буде корисно купити дитині відносно недорогий, але захищений телефон. Наприклад, Samsung B2710, TeXet TM-510R або Huawei Discovery. Таким телефонами не страшні кидки і випадкові падіння, вода і бруд. До них легко приробити шийний шнурок, а функціоналу, в принципі, вистачить на кілька років. Наприклад, вбудований компас, термометр і барометр в таких телефонах можна використовувати в освітніх цілях.

Дитину можна навчити користуватися таким телефоном, як і більшістю кнопкових апаратів, вже з чотирьох-п’яти років. Але пам’ятайте і один з відомих «законів Мерфі» – «Небитка іграшка корисна для того, щоб розбивати нею інші».

Для дітей постарше

Починаючи з віку, коли вже можна не боятися, що новенький мобільний телефон буде використаний як молоток, варто купувати дитині недорогі, але функціональні моделі з «дорослого» асортименту. Підійдуть кнопкові апарати провідних виробників, щоб бути впевненим в якості і нетоксичність пластика.

Можна звернути увагу на наш огляд недорогих мобільних телефонів, більшість яких якраз відповідає поставленому завданню. Скажімо, Nokia Asha 202 або Samsung C3782 може стати відмінним варіантом – доступний, зовні красивий і досить функціональний апарат.

Дитячий смартфон – чи існує він?

Існує величезна кількість точок зору на те, чи варто дитині взагалі купувати смартфон, а якщо і варто, то коли? Смартфон, як і комп’ютер – це інструмент. Його можна використовувати для розвитку, а можна даремно витрачати час, віддаючи його тільки іграм, причому аж ніяк не розвивають. Ігри, звичайно, є і на найпростіших апаратах (крім, хіба що, чорно-білих «бабушкофон»), але було б дуже складно порівняти їх за ступенем захопливості з тим, що пропонують в цьому плані сучасні смартфони.

Покупка мобільного телефону школяреві – справа відповідальна. Навряд чи хтось крім вас самих зможе відповісти, який телефон і коли купувати, але, сподіваємося, що наш огляд виявився корисним.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України