Європейський параламент оновився на наступних п‘ять років. Останні пів-року були великі побоювання, що популістські сили, часто годовані з рук Кремля, отримають більшість або значно посилять свій вплив – про це повідомив громадський активіст Андрій Смолій.
Вплив дійсно посилився, проте не критично. Голосування відбулося в усіх державах-членах ЄС. Зрештою це голосування є показником домінантної позиції тих чи інших поглядів та політичних сил в різних державах євроспільноти.
Найбільше розчарову Франція, де виграло «Національне об‘єднання» популістки та путіністки Марі Ле Пен. Партія Макрона отримала друге місце.
У Німеччині та Австрії євроскептики програли та втралили свої позиції. Австрійська партія свободи отримала трохи більше 20% голосів, втративши більше 5% після попердніх виборів. «Альтернатива для Німеччини», яка симпатизує російському режиму також втратила кілька відсотків відносно виборів до парламенту ФРН і отримала 10.8%.
У наших сусідів поляків перемогу здобула правляча партія ПіС, яка отримала 43%, а опозиційна «Європейська коаліція» п‘яти партія в ядрі з «Громадянською платформою» близько 39%. В Чехії перемогли проєвропейські сили.
А от у Великобританії тотально перемогла партія «Brexit», 31.5%.
Популісти перемогли в Італії.
Підсумовуючи,до Європарламенту проходить більше 100 євроскептиків та популістів. Європейська народна партія та Альянс соціалістів та демократів втратили свої позиції, проте не суттєво. Таким чином вони зможуть сформувати коаліцію. Посилили свої позиції «Зелені»(так, не ті про яких ми подумали).
Підсумовуючи, Європа поступово змінюється. В багатьох державах проросійські поппулісти, які прагнуть розвалити ЄС мають цілком реальну підтримку. Вже традиційно це Італія, Греція, Австрія та Франція. Проте, система координант напрацьована десятками років поки не дала збою.
ЄС залишається цілісною структурою попри намагання РФ розвалити найбільше об‘єднання держав у світі.