Техно

Вибір та огляд електричних ножиць по металу

Ті майстри, яким вже доводилося займатися різкій хоча б найпростішою покрівельної жерсті ручними ножицями, відмінно знають, що процес цей виявляється не просто трудомістким, але ще й досить небезпечним. Що вже говорити про необхідність виконати різання гофрованого або профільного матеріалу.

У таких випадках на допомогу численним професіоналам і аматорам готові прийти електричні ножиці по металу.

Застосування цього інструменту не зажадає від вас докладати багато зусиль, тому як різання або рубка буде виконуватися автоматично. Крім того, при роботі з такими агрегатами лінія різу вийде більш рівною. Ну і, нарешті, не варто забувати про те, що якщо ручні ножиці допоможуть вам різати метал не більше 1 міліметра товщиною, то з електричними – не виникне складнощів навіть при різанні 3-міліметрового листа.

Якими бувають ножиці по металу

Всі сучасні види електричних ножиць можна розділити на три види:

шліцьові ножиці по металу
вирубні ножиці по металу
а також ножиці для різання листової сталі

З чого почати вибір?

Зрозуміло, що потужність, продуктивність, надійність, оснащеність і функціонал – це стандартні критерії для вибору електроінструменту будь-якого типу. Висновки тут будуть ті ж, а рекомендації нічим не відрізняються від вибору, скажімо, мережевого шуруповерта або іншого агрегату з електричним двигуном, призначеного для виконання певного виду робіт. Те ж саме і про клас, хоча тут це поділ відсутня, але є деяка різниця в плані довговічності, витривалості і надійності інструментів.

Орієнтуватися в цьому плані найкраще звичайно ж, на зарекомендували себе виробників – Makita, Hitachi, Bosch і так далі. Важливим нам бачиться те, що електричні ножиці по металу сьогодні розрізняються і деякі їх види можна назвати «виробничо несумісними», тобто, для тієї чи іншої мети, для тих чи інших видів робіт, буде потрібно цілком конкретний тип інструменту. Від цього і будемо відштовхуватися далі.

Листові ножиці

листові ножниціОстанній вид, ножиці для листової сталі, відрізняються найбільш скромними розмірами і застосовуються частіше для точної різки не саму товстого матеріалу. Управлятися з таким інструментом досить легко – він швидкий в роботі, вельми точний, надійний і досить продуктивний. Переглянути даного типу ножиці ви можете на сторінці інетрнет-магазину MOYO www.moyo.ua/instrument/electroinstrument/nozhnitsyi_po_metall/. При цьому, листові ножиці не створюють ніяких відходів при різанні матеріалу, з їх допомогою ви можете навіть виконати фасонну або прямолінійну порізку листового металу.

За принципом роботи такі ножиці практично нічим не відрізняються від механічних ручних інструментів. Матеріал просто розташовується між двома ножами, один з яких є рухливим. Далі при включенні інструменту рухомий ніж рухається, тим самим, здійснюючи різання матеріалу. Подібні моделі дозволяють користувачеві відрегулювати відстань між ріжучими елементами, що надає можливість оптимально настроювати інструмент під роботу з конкретними матеріалами.

Обов’язково відзначимо, що головним недоліком інструменту такого плану є той факт, що почати різання він дозволяє лише з краю аркуша. А ось в число найважливіший переваг віднесемо здатність різати листи найбільш серйозною товщини – тут навіть 5 міліметрів часом не буває проблемою.

Висічні електроножиці

висічні ножниціВисічні ножиці по металу відмінною підійдуть тим, кому крім прямолінійного і фасонного різу матеріалу також доводиться працювати з профільними матеріалами або створювати в матеріалах отвори різної форми і розміру. Від листового інструменту вирубні ножиці відрізняються ріжучої частиною, до складу якої входить нерухома матриця і пуансон. При виконанні робіт пуансон буде виконувати рухи, дуже схожі по своїй роботі на рухи діркопробивача. У підсумку виходить, що при роботі такі ножиці будуть залишати в матеріалі паз, розмір якого залежить безпосередньо від діаметра самого пунсона. Головна перевага інструментів цього типу полягає в можливості починати різання матеріалу з будь-якої точки, попередньо лише зробивши в ньому отвір, з якого і почнеться процес різу. Інтернет магазин MOYO в розділі “Ножницы по металлу MOYO” запропоную ножиці різних виорбників по доступній ціні. Перевага вирубних ножиць по металу полягає ще й у більш високої маневреності, що дозволяє їм різати з досить крутими поворотами, також наголошується, що такі моделі не залишають після своєї роботи нерівностей і задирок, а метал при обробці такими інструмент не буде скручуватися.

Шліцьові ножиці

шлицові ножиціШліцьові ножиці по металу – це інструменти, робота з якими, як прийнято вважати, є найбільш ідеальною, тому як вони надають можливість отримати найвищу якість зрізу. Навіть якщо ви зібралися зайнятися фігурної різкою, ви можете бути впевнені в тому, що завдяки шліцьовим ножицям матеріал буде оброблений точно, акуратно і без зайвих перекосів. Цей інструмент допоможе вам виконати найбільш широкий спектр монтажних та оздоблювальних робіт. Головна особливість ножиць цього типу полягає в наявності відразу двох лез – нерухомого П-образного і рухомого, яке заходить у П-подібний паз і ріже матеріал. Зрозуміло, що при такому вигляді різання з’являтиметься стружка, видаляти яку потрібно за допомогою кусачок. Звернемо увагу користувачів і на той факт, що даний тип інструменту чудово проходить фальци та інші нерівності матеріалів, при цьому, він відмінно тримає лінію різу, а завдяки короткому носику відмінно справляється з роботою в найбільш важкодоступних місцях. До слова, не обійшлося в цих агрегатах і без невеликого недоліку – як правило, максимальна товщина різу, яку можуть продемонструвати шліцьові ножиці по металу, не перевищує 2 міліметрів, а це далеко не найвищий показник для електроінструментів даного сегмента.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.