Новини

Вибір ліжка і його форми

2169_4123632191Для початку: що ми розуміємо під визначенням «ліжко»

Для початку домовимося: диван і ліжко – це зовсім різні речі. Абсолютно! Є різні типи ліжок, але типу «диван» серед них категорично немає, це інший вид меблів. Хоча деякі люди ці поняття синонімізують і великої різниці між ними не бачать… Вибрати якісне ліжко не виходячи з дому тепер можна тут: http://exwood.com.ua/category/spalni, кваліфіковані фахівці допоможуть у виборі мебелі і підберуть те що потрібно саме Вам.

На відміну від ліжка, дивани небажано використовувати для сну. Як і чому, детально пояснювалося в іншій статті.

Після того, як ми з вами прийшли до порозуміння у даному питанні, вивчимо різновиди ліжок і визначимося, як вибрати хороше ліжко.

У цій статті ми поговоримо про класичні дорослі «одноповерхові» (тобто не двоярусні) ліжка. Будемо сподіватися, що ви дотримуєтеся традиційних поглядів на обстановку спальні і якраз таку хочете.

Форма ліжка

Односпальні ліжка та «полуторки», тобто більшість різновидів ліжок, зазвичай мають прямокутну форму. Двоспальні – квадратні або майже квадратні. Але на цьому різноманітність форм не закінчується. Іноді можна зустріти овальні або круглі ліжка. І якщо овальна хоч якось наближена до звичайної форми, кругла зовсім незвична.

Зазвичай круглі ліжка мають діаметр 2 метри і вважаються двоспальними. Однак за фактом спати на них удвох не дуже зручно. Лежати доводиться зовсім поруч. Кругле ліжко підійде вам дуже добре, якщо ви спите на самоті або в обнімку зі своїм чоловіком або дружиною. Тоді ви не відчуєте ніякої тісноти. Також це прийнятний варіант для тих, хто звик спати «калачиком»: дві людини можуть влягтися в різних частих ліжка, по-котячому згорнутися і не переживати, що їм не можна витягнутися на весь зріст.

Отже, кругла ліжко підійде тим, хто:

Віддає перевагу «ергономічній» позі для сну
Має велику спальню і не економить простір
Любить незвичайне
Готовий замовити нестандартний круглий матрац та постільну білизну.
Решті краще відмовитися від думок про такий предмет меблів.

Узголів’я ліжка

Воно може бути присутнім або відсутнім. А як ви думаєте, яке ліжко краще вибрати: з узголів’ям чи без?

Для хорошого сну краще всього підходять ліжка, які мають узголів’я. Потрібен якийсь «обмежувач», інакше вночі подушка буде весь час вислизати з-під голови і падати на підлогу.

Якщо подумати, то ліжко можна поставити головою до стіни, і тоді подушка нікуди не дінеться. Ну, а якщо ви будете часто сидіти читаючи книгу перед сном опершись спиною об стіну – постраждають шпалери. У багатьох будинках, де рідко роблять ремонт, шпалери біля ліжок стерті – зверніть увагу, якщо випаде нагода! Виходячи з цього продовжимо: узголів’я не тільки має бути, воно, бажано, повинне бути досить високим.

Що стосується типів узголів’я, то вони бувають різні, на будь-який смак. Їх майже так само багато, як різновидів ліжок. Найчастіше узголів’я безпосередньо пов’язано з ліжком, а іноді буває окремим.  Також випускаються узголів’я, які окремо прикручують до стіни, як раму, і до них підсувається ліжко.

Узголів’я ліжок бувають низькими, високими, суцільними або з просвітами, жорсткими і м’якими, простими або з прикрасами, прямокутними, квадратними, напівкруглими і неправильної форми.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України