Отримання прибутку безпосередньо залежить від ефективності капіталовкладень та інвестиційного проекту в цілому. Проте вибрати з величезного різноманіття інвестиційних проектів той, який принесе максимальний прибуток, досить складно.
Як відомо, ефективність будь-якого проекту складається з чотирьох основних елементів: період реалізації, чисті інвестиції, чистий грошовий потік, що формується в ході діяльності, а також можливість вимагати і отримати капітал наприкінці інвестицій.
Те, яким чином співвідносяться ці елементи, і визначає
Проте використовуючи цей індекс неможливо виконати такі операції, як порівняння проектів, термін життя яких істотно відрізняється, або мають різний обсяг інвестицій. Та й можливість скласти нереалістичні припущення щодо умов реінвестування грошей від проектів у поєднанні з величезним безліччю значень внутрішнього коефіцієнта рентабельності для тих проектів, які мають не конвенціональну структуру, призводить до необхідності шукати показник, що дозволяє більш точно оцінити ефективність проекту.
Втім, такий показник знайти не складно – це норма рентабельності інвестицій. Іншими словами, це справжня дохідність інвестиції в ході всього її життя, тобто саме той рівень прибутковості, який може бути використаний в якості ставки дисконтування по відношенню до притокам і відтокам з тим, що протягом всього життєвого циклу проекту давати нульову чисту поточну вартість.
Багато фахівців радять використовувати обидва цих коефіцієнта при виборі проекту, оскільки коефіцієнт рентабельності інвестицій все ж має кілька істотних переваг, і в першу чергу можливість вирахувати розподіл реальних грошей у часі потоків. З його допомогою можна з’ясувати суму тих ефектів, які будуть отримані на протязі всього терміну існування проекту і порівняти проекти, що відрізняються своїми масштабами.
Індекс рентабельності інвестиції, формула якого передбачає використання таких показників, як дохід від проекту за кожен конкретний рік, термін існування проекту в роках, сума грошей, одержана від проекту і сума первісних інвестицій відносним показником, який характеризує рівень доходів на одиницю витрат.