Економіка

Введено в експлуатацію четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС (відео)

Гідрогенеруюча компанія Укргідроенерго ввела у промислову експлуатацію четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС.

Передає Голос українською  з посиланням на пресслужбу відомства.

Додаткові 324 МВт дефіцитних балансуючих потужностей збагатять Об’єднану енергетичну систему країни, підвищивши її стійкість та надійність.

Введено в експлуатацію четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС (відео)

Таким чином, загальна встановлена потужність Дністровської ГАЕС сягнула 1296 МВт в генераторному режимі та 1684 МВт в насосному.

Згідно з проєктом станція складатиметься із семи гідроагрегатів загальною потужністю 2268 МВт, що ставить її на перше місце у Європі та на шосте у світі.

Варто зазначити, що введення в промислову експлуатацію четвертого гідроагрегата забезпечує зменшення кількості пусків блоків ТЕС, що своєю чергою призведе до економії вугілля та газу, а також сприятиме декарбонізації української економіки.

Введено в експлуатацію четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС (відео)

Дністровська ГАЕС успішно виконує роль надійного резерву з покриття пікових навантажень. Спорудження гідроакумулюючої станції на Дністрі насамперед дає можливість використовувати надлишки дешевої нічної електроенергії для закачування води в насосному режимі на високі позначки у верхню водойму і спрацювання її в турбінному режимі в години пік для генерації електроенергії та дозволяє забезпечити збалансовану роботу атомних електростанцій.

Будівництво  Дністровської ГАЕС є невід’ємною складовою частиною Енергетичної стратегії держави до 2035 року.

Введено в експлуатацію четвертий гідроагрегат Дністровської ГАЕС (відео)

Генеральним підрядником будівництва Дністровської ГАЕС є НВО «Консорціум «Укргідроенергобуд», а левова частка сучасного обладнання, яке встановлено на об’єкті, виготовлена українськими заводами-виробниками АТ «Українські енергетичні машини».

«День енергетика ми зустрічаємо зі значними трудовими здобутками – пуском четвертого гідроагрегату Дністровської ГАЕС. Це визначна подія для усієї галузі, адже за умови значного дефіциту вугілля на складах ТЕС, додаткові 324 МВт – це той чинник, який сприятиме енергостабільності та стійкості роботи Об’єднаної енергосистеми»,- зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України