Новини

Введення в гомеопатію

У 1996 році виповнилося 200 років з дня народження гомеопатії як науки. У 1796 році німецький лікар і природознавець Самуїл Ганеман заявив на весь світ, що він відкрив новий закон в лікуванні хворих – закон подібності.

гомеопатія
гомеопатія

Гомеопатія як наука

Гомеопатія являє собою особливу форму регулюючої терапії, що здатна впливати на процеси саморегуляції. Це здійснюється за допомогою специфічних гомеопатичних ліків і препаратів, які підібраються чітко індивідуально в кожному випадку. Такі ліки вам запропонує інтернет сайт Medissa в розділі “Гомеопатия Киев” ви зможете прочитати більш детальну інформацію про способи лікування.

Основний закон гомеопатії

В кінці 18 століття в медицині панувала римська школа, заснована на ненауковості та спекулятивності. Застосовувалися радикальні терапевтичні методи: кровопускання, припікання, нескінченні очисні клізми, блювотні, проносні та ін., які без потреби послаблювали хворого. Дія ліків не перевірялося в експерименті. У 1779 році німецький лікар – природознавець Самуїл Ганеман, переводячи праця знаменитого в той час шотландського фармаколога von Cullen, натрапив на нічим не доведене твердження автора про те, що лікувальна дія кори хінного дерева при лікуванні лихоманки пов’язано із збудливою дією на шлунок. Ганеман вирішив перевірити це твердження на собі. Ось як він сам описує цей експеримент: “У деякі дні я брав по 4 пігулки хіна 3 рази на день, після чого стопи, кінчики пальців холодели, я замерзав, ставав млявим і сонливим. Потім починалося серцебиття, пульс ставав напруженим і частим, з’являлося відчуття страху, тремтіння (Але без ознобу), слабкість в руках і ногах, пульсація в голові, почервоніння щік, спрага, тобто всі відомі мені симптоми переміжної лихоманки, але без підвищення температури тіла. Коротше, з’явилися всі ознаки, властиві малярії: притуплення почуттів, скутість суглобів і особливо неприємне відчуття онемелости, яке, здавалося, поширюється по кістках всього тіла. Це пароксизм тривав 2-3 години і повторювався, якщо я відновлював прийом ліків. Я припинив досвід і знову став здоровим”.

Вчений прийшов до висновку, що хіна лікує малярію саме тому, що вона сама ж, дана у великій дозі викликає в організмі симптоми цієї хвороби. Ганеман почав проводити випробування далі, використовуючи для цього інші речовини.

Накопичені експериментальні дані дозволили йому сформулювати основний закон гомеопатії – правило подібності. У 1796 році в журналі Гуфеланда він опублікував свою роботу “Досвід нового принципу для відкриття цілющих властивостей лікарських речовин”. У ній він пише: “Кожне ліки викликає в організмі свого роду хвороба. Для лікування переважно хронічних хвороб потрібно застосовувати такі лікарські засоби, які можуть викликати подібну штучну хворобу і таким чином вилікувати хворого: Similia similibus”.

В гомеопатії застосовуються речовини, запозичені у природи : різні рослини, можуть використовуватися мінерали, комахи, а також виділення тварин, адже продукти хвороби – це нозоди (наприклад, туберкулін, власна кров, дифтерійний токсин та ін). Гомеопатична клініка Анни пропонує допомогу в альтернативному методі. Більш детально про ціни ви прочитаєте в розділі сайту “Гомеопатия цены“. Спеціалісти клініки вам у всьому допоможуть.

Але перш ніж речовина стане ліками, вона повинно пройти спеціальну обробку. Ганеман спочатку користувався необробленими речовинами в їх природному вигляді. Але потім він відкрив принцип потенціювання, в результаті якого з речовини вивільняється прихована в ньому енергія, “лікувальна сила”. Для цього він піддавав лікарські речовини послідовній обробці (Розтирання або розведення з збовтуванням). В результаті процесу потенціювання відбувається дивна річ: у той час як доза речовини зменшується, підвищується його активність, лікувальна сила, пробуджуються лікарські властивості.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України