Авторські статтіФотогалерея

Середній вік чоловіків та жінок у Норвегії, які вперше вступають в шлюб, становить 39 і 38 років

Business Insider розповів, що норвезькі пари воліють заводити дітей перебуваючи у фактичному шлюбі, але не узаконивши відносини формально. Ця тенденція простежується і в інших промислово розвинених країнах по всьому світу, але особливо помітна саме у скандинавських країнах. Ні, звичайно, місцеві жителі теж одружуються, але вони вважають за краще робити це в більш зрілому віці і бачать це швидше як спосіб вираження своєї любові до партнера, ніж можливість отримати законні привілеї.

1. Ендрю Черлин, соціолог і автор книг, нещодавно опублікував статтю, в якій пояснює, що шлюб останнім часом став чимось на зразок трофея.

Більшість пар віддає перевагу одружитися після народження дітей і досягнення інших ознак зрілості, а не до.

2. Деякі дослідники стверджують, що шлюб тепер не наріжний камінь дорослому житті, а замковий.

3. Середній вік чоловіків та жінок в Норвегії, які вперше вступають у шлюб, становить 39 і 38 років відповідно – це на 6-8 років більше, ніж середній вік народження першої дитини.

4. І, до речі, те ж саме відбувається і в інших промислово розвинених країнах (наприклад, в США): люди воліють поєднуватися вузами шлюбу вже після того, як заведуть дітей.

Проте найбільш відчутно ця тенденція простежується саме у скандинавських країнах, які, до речі, вважаються одними з найщасливіших у світі.

5. Так, станом на 2013 рік батьки 50% норвезьких дітей перебували у фактичному шлюбі, але не були одружені офіційно, 32% – перебували в офіційному шлюбі і лише 18% не жили разом.

6. Однак важливо відзначити, що норвежці не відмовляються від інституту шлюбу як такого.

Так, батьки більшості норвезьких дітей або одружені, або планують одружитися в майбутньому.

7. Кажучи про інших скандинавських країнах, у Швеції, наприклад, 17% шлюбів укладається вже після того, як у пари з’явилося двоє дітей.

8. Однією з причин такого положення справ, безумовно, є те, що в Норвегії батьки, які не живуть у зареєстрованому шлюбі, набагато більш захищені з точки зору закону, ніж в інших промислово розвинених країнах.

9. Шлюб в Скандинавії – це скоріше особистий вибір, ніж законодавчо закріплене зобов’язання нести відповідальність особисто і фінансово за свою сім’ю.

10. Важливо підкреслити, що дуже мало шведів одружується протягом року після того, як у них з’ явилася дитина.

Це означає, що люди не відчувають необхідності підтвердити в очах закону і суспільства, що вони є сім’єю.

А що ви думаєте з цього приводу? Це правильний підхід до шлюбу? Чекаємо ваших відповідей у коментарях!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України