Новини

Вторинне застосування радіодеталей у багатьох промислових галузях

Декілька десятиліть тому неможливо було уявити такий бурхливий розвиток електронної промисловості. Випуск різноманітних радіоприладів здійснювався без урахування реальних норм споживання. Тому було налагоджено виробництво радіотехнічних деталей різного функціонального призначення у величезних кількостях. В результаті багато таких виробів накопичувалися на складах виробників. Щоправда, повальне захоплення самостійним створенням радіоелектронних пристроїв наприкінці минулого сторіччя дозволило трохи зменшити такі запаси. Однак у більшості випадків створені надлишки радіодеталей перетворилися на непотрібний мотлох.

Як витягують вторинні дорогоцінні метали

Але в такому радіоломі у великій кількості містяться дорогоцінні, кольорові та рідкісноземельні метали. Адже для виготовлення електронних елементів у 70-80-х роках минулого століття широко використовувалося золото, платина, срібло. Поява прогресивних технологій дало можливість налагодити переробку неліквідних і б/в радіодеталей із вилученням цінних дорогоцінних металів. У зв’язку з цим велику популярність набула послуга скуповування існуючого радіолому.  «Добуті» таким способом дорогоцінні матеріали дозволяють значно знижувати собівартість електронної продукції та економити природні ресурси. Застосування дорогоцінних металів у різних галузях промисловості забезпечує надійне функціонування обладнання та протікання хімічних технологічних процесів. Вони виконують роль своєрідних каталізаторів у різноманітних хімічних реакціях. За рахунок застосування інноваційних технологій на афінажних заводах надається можливість витягувати різні дорогоцінні метали з радіолому. Як правило, таким чином «добувають» вторинне золото, срібло, платину, паладій та інші рідкісні дорогоцінні метали.

Переваги вторинних дорогоцінних матеріалів

Вилучені дорогоцінні метали мають ряд незаперечних переваг у порівнянні з початковими аналогами. Вони відрізняються:

  • пластичністю;
  • високою електропровідністю;
  • стійкістю до корозії;
  • ковкістю;
  • ступенем переробки;
  • надійністю;
  • гнучкістю;
  • екологічністю;
  • довговічністю.

Чудово протистоять перепадам температурних режимів. При повторному застосуванні не виділяють шкідливі речовини. У зв’язку з цим скуповування різноманітних електронних елементів набуває все більшої популярності у багатьох регіонах не лише України, а й у багатьох країнах світу.

Великим попитом вторинні дорогоцінні матеріали користуються у сферах промисловості:

  • електронної;
  • ювелірної;
  • хімічної;
  • медичної.

Звідки можна вилучити дорогоцінні метали

Кількість дорогоцінних металів багато в чому залежить від конструкції та функціонального призначення електронних елементів. Так у мікросхемах, транзисторах, платах, реле, роз’ємах, клемах, контактах зміст дорогоцінних металів різний.

Як правильно підготувати радіодеталі

Перш ніж здавати електронні елементи в спеціалізовані фірми потрібно частини з дорогоцінними металами відокремити від непотрібного металобрухту. “Недорогий” чорний метал у міру накопичення можна здавати у Вторчермет.

Розбирати неліквідні та б/в радіодеталі потрібно максимально акуратно, без пошкодження деталей при відділенні їх від плат, корпусів, елементів кріплення. Тому необхідно попередньо запастися плоскогубцями, кусачками, викрутками, паяльником. Потрібно підібрати інструмент відповідних розмірів, з урахуванням габаритів радіодеталей, які видобуваються. Однак не слід займатися розбиранням мікросхем, достатньо дістати їх із корпусу.

ПП “Скупка РЕК” купує будь-які електронні елементи у необмеженій кількості. Щоб розуміти, наскільки вигідно співпрацювати з цією фірмою, рекомендуємо подивитися каталог з цінами на їх сайті.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України