Новини

Втома очей

В офтальмології є термін — комп’ютерний зоровий синдром. Він має на увазі перенапруження очей через тривалу концентрацію на моніторі, екрані телефону, планшета. Також до нього схильні люди, які багато читають, пишуть, виконують роботу, що вимагає зосередженості на обмеженому просторі. Наприклад, займаються в’язанням, вишивкою, шиттям, ювелірною роботою, є професійними водіями або багато часу проводять за кермом автомобіля.

Симптоми

Досить часто їх плутають з синдромом сухості очей, оскільки багато в чому вони схожі.

  1. Чутливість до світла.

  2. Зниження гостроти зору, розпливчастість картинки.

  3. Складно сфокусувати погляд в одній точці.

  4. Біль в очах.

  5. Почервоніння.

  6. Відчуття стороннього тіла в очах.

  7. Підвищена сльозотеча..

Причини комп’ютерного зорового синдрому

Основна — відсутність чергування роботи та відпочинку. Очам потрібно відпочивати кожні 20 хвилин. Для цього відведіть погляд убік, інтенсивно моргайте 20 секунд. Цього часу достатньо, щоб розслабити м’язи, повернути їм нормальний тонус, зняти напругу. До числа інших причин відноситься:

  • рідке моргання – до п’яти разів на хвилину;

  • сухе повітря в приміщенні;

  • потоки повітря, спрямовані в обличчя (від вентилятора, кондиціонера, обігрівача);

  • занадто яскраві кольори монітора або дисплея;

  • неправильне освітлення.

Профілактика

Здоров’я очей відновлювати складно, не завжди вдається зробити це повною мірою. Тому найкращий спосіб уникнути погіршення зору — профілактика.

  1. Навчиться контролювати частоту моргання. Нормою вважається близько 30 разів на хвилину.

  2. Регулярно робіть вправи для очей. Рекомендовані інтервали — кожні дві години по 5-7 хвилин. Частіше відводить погляд від монітора. В цьому допоможуть предмети, які можна поставити з боку (квітка, стакан з яскравими олівцями).

  3. Важливо забезпечити достатню вологість повітря. Якщо немає можливості встановити зволожувач, тримайте перед собою чашку води.

  4. Пийте достатню кількість рідини. Нестача води погіршує якість і склад сльозової рідини.

  5. Правильно налаштовуйте монітор комп’ютера або інший пристрій, яким довго користуєтеся. Варто трохи прибрати контрастність, приглушити кольори.

  6. Подбайте про правильне освітлення. М’яке тепле світло настільної лампи допоможе знизити навантаження на очі, пом’якшити контрастність. Використання білого світла навпаки, підсилює контрастність, дає додаткове навантаження.

  7. Використовуйте спеціальні зволожуючі краплі без консервантів. Особливо це важливо, якщо ви працюєте в контактних лінзах. Краплі створюють захисну плівку, допомагають впоратися з втомою і сухістю очей.

Чому потрібно отримати консультацію лікаря офтальмолога?

Профілактичні заходи можна виконати в домашніх умовах, однак, якщо дискомфорт та втома не зникає – варто звернутись до офтальмолога. Для диагностики офтальмологу часто потрібно виконати не тільки огляд, а й спеціальні тести. Лише лікар може точно визначити стан здоров’я очей та за потреби призначити відповідне лікування.

Самолікування небезпечно.

Висновок

Робота з комп’ютером безпосередньо пов’язана з навантаженням на зір. Важливо дбати про очі, контролювати частоту моргання, робити гімнастику, забезпечити достатнє зволоження як у вигляді крапель, так і вживання достатньої кількості води. Регулярна профілактика, консультація лікаря, точний підбір очних крапель допоможуть уникнути проблем зі здоров’ям очей.

Джерело: https://thealozduo.com.ua/

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України