Геологи стверджують, весь вуглеводень, який входити в організм людини і інших живих істот і рослин, потрапив на планету ззовні. Це сталося при зіткненні Землі з планетою, яка мала розміри Меркурія.
На початку свого життя «зелена» планета представляла з себе кулю, який був розпечений до такої міри, що вуглеводень не міг існувати на його поверхні і випарувався б в космічний простір. Звідки ж він узявся в такій кількості, як зараз, задалися питанням вчені. Головним припущенням раніше було те, що його доставили комети і астероїди, які регулярно врізалися в Землю близько 3,8 мільярдів років тому.
Зараз геологи намагаються спростувати цю думку. Вони вважають, що це було не безліч дрібних, а одне велике космічне зіткнення. Фахівці змоделювали ситуацію, при якій Земля, гіпотетично зіткнулася з планетою меншого розміру, яка містить в собі багато сірки і кремнію.
В результаті досліду вийшло, що космічне тіло розміром з Меркурій при ударі буквально провалитися крізь земну поверхню і з’єднається з ядром планети. Після цього, наситившись кремнієм ядро просто виштовхне до кори вуглеводень, який легший. Багато інших легких елементів, на думку дослідників, могли бути занесені на нашу планету подібним чином.