ЄС|NATO

Естонія та Литва приєднались до Латвії та замовили HIMARS з ATACMS

Загалом країни Балтії матимуть 20 установок HIMARS

Джерело: Defence Express

Агенція з оборонної співпраці США (DSCA) оприлюднила дозвіл на продаж Латвії ракетних систем HIMARS, які окрім ракет із дальністю 84 км GMLRS також будуть озброєні балістичними ракетами ATACMS із дальністю 300 км.

Загалом мова йде про шість HIMARS, та відносно малу кількість ракет: 12 “пакетів” з ракетами GMLRS та 10 ракет M57 ATACMS з осоколово-фугасною бойовою частиною. Максимальна ціна угоди, яка ще має бути підписана, складає 220 млн доларів, але фінальний цінник може бути меншим.

Й також треба врахувати, що кількість у шість установок хоча й може здаватися незначною кількістю, але це для збройних сил Латвії зі штатною чисельністю у 6,6 тисячі осіб. Й зрештою Латвія стала третьою та останньою країною Балтії, яка замовила HIMARS.

Всі три країни Балтії замовили HIMARS з ATACMS: до Естонії та Литви приєдналась Латвія

9 жовтня 2022 року дозвіл на вісім HIMARS з 72 “пакетами” GMLRS, 72 “пакетами”ER GMLRS (дальність до 150 км) та 18 ракет ATACMS отримала Латвія з цінником до 495 млн доларів. А 15 липня 2022 року – Естонія, яка за ціною до 500 млн доларів отримала право купити шість HIMARS, 18 одиниць ATACMS та, у “пакетах”, 36 – GMLRS, 72 – ER GMLRS.

Враховуючи дальність ATACMS у 300 км, це дозволяє арміям цих трьох країн отримати можливість завдання ударів по базах РФ у Калінінградській області, у районах Пскову, Новгорода, Санкт-Петербурга та на значній території Білорусі.

Всі три країни Балтії замовили HIMARS з ATACMS: до Естонії та Литви приєдналась Латвія

Також треба зазначити, що у країнах Балтії активно йдуть розмови про збільшення чисельності збройних сил. Наприклад, Литва планує розгорнути механізовану дивізію, і це при загальній чисельності сухопутних сил країни у 9 тисяч осіб.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України