Авторські статтіДіаспора

Всі автобусні зупинки в Празі хочуть зробити на вимогу, що дозволить заощадити значні кошти

Празька муніципальна компанія Ropid, що займається організацією роботи громадського транспорту, вирішила зробити всі автобусні зупинки в місті на вимогу. Ініціативу вже схвалив комітет мерії з питань транспорту. Якщо нововведення підтримає міська рада, воно набуде чинності влітку нинішнього або 1 липня 2020 року, в залежності від швидкості прийняття рішення.

Керівництво Ropid підрахувало, що захід дозволить заощадити до 5 млн крон на рік. В основному за рахунок зниження витрати палива – кожна зупинка і розгін автобуса коштує близько 1 крони. Плюсом також буде зниження рівня шуму і скорочення інтервалів руху автобусів.

«Сьогодні з усіх автобусних зупинок в Празі близько 60% працюють в режимі «на вимогу». З нашої точки зору, це дає позитивний результат – автобуси рухаються швидше, а виробничі витрати знижуються», – розповів порталу iDNES.cz представник компанії Філіп Драпал.

За його словами, пасажири візьмуть нововведення безболісно, оскільки і так всі вже звикли, що для виходу з автобуса чи трамвая потрібно натиснути на кнопку відкриття дверей. Люди які  чекають на зупинках не доведеться махати або подавати інші сигнали водієві. Вони будуть зупинятися самі, якщо на зупинці стоїть хоча б одна людина.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України