Духовне

Всесвітній день богопосвяченого життя з Папою Франциском

2 лютого, у празник Стрітення Господа нашого Ісуса Христа за григоріянським календарем, який завершує різдвяний цикл пожертвуванням Ісуса Господеві та пророцтвом праведного Симеона й відкриває шлях, що веде до Пасхи,  Церква відзначає ХХІ Всесвітній день богопосвяченого життя.

Празник Стрітення Господнього празник відзначаємо на спогад події, яка відбулась сорокового дня після народження Ісуса, коли Пречиста Діва Марія і Святий Йосиф принесли новонародженого Христа до єрусалимського храму, щоб пожертвувати Господеві, а їм назустріч вийшов праведний старець Симеон та пророчиця Анна. Це свято має за основу подію, записану в 2 розділі Євангелії від святого Луки (див. Лк 2,22-39). У цей день у церквах посвячують свічки, як символ того, що Христос – це світло світу.

Всесвітній день богопосвячених осіб 1997 року встановив святий Папа Іван Павло ІІ з наміром, щоб Церква краще усвідомила роль та оцінила осіб, які повністю посвятились Богові в чернечому житті, а для духовних осіб цей день є нагодою оживити своє богопосвячене життя. Це день особливої призадуми над чернечим життям та молитви за покликання, як до священичого, так і до чернечого життя. Не можемо собі уявити життя Церкви без присутності ченців і черниць, які повністю посвячуються Господеві та обітами убозтва, чистоти й послуху жертвують своє життя Богові, виконуючи особливе посланництво в Христовій Церкві.

Вже стало традицією, що цього дня Святіший Отець зустрічається з богопосвяченими особами Вічного Міста, які збираються на спільну молитву в базиліці Святого Петра. Тож і сьогодні, 2 лютого 2015 р., о 17:30 римського часу, Папа Франциск очолить у Ватиканській базиліці урочисту Святу Месу з нагоди празника Стрітення Господнього та Всесвітнього дня богопосвячених осіб, на яку зберіться члени інститутів богопосвяченого життя і товариств апостольського життя, серед яких також і численні представники Чинів та Згромаджень УГКЦ та РКЦ, трудяться чи навчаються у Римі.

З нагоди Дня богопосвячених осіб спеціальні богослуження відбулись 2 лютого в римо-католицьких дієцезіях України. Греко-католицькі чернечі спільноти в Україні відзначатимуть День богопосвяченого життя через 2 тижні, тобто – 15 лютого, коли празник Стрітення Господнього припадатиме за старим календарним стилем.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України