Новини

Все про бензиновий генератор – як він працює і як обрати

Бензиновий генератор – це спеціалізоване обладнання, яке дозволяє споживачеві забезпечити резервне електроживлення під час відключення від основної електромережі з різних причин (наприклад, планових чи аварійних відключень електроенергії). Має достатньо просту конструкцію – на вал бензинового двигуна встановлюється генератор електричного струму. Принцип роботи також відрізняється простотою – бензин, який переробляється двигуном, перетворюється на електричну енергію. Сфера їх застосування дещо обмежена такими факторами, як невеликий діапазон потужності, висока витрата палива та неможливість безперебійної експлуатації протягом тривалого часу. Тим не менш, генератори, купити які хочуть найчастіше – саме бензинові. У матеріалі нижче розповідаємо, чим обумовлена ​​така популярність.

Головні переваги та недоліки бензинового генератора

До безперечних переваг з упевненістю можна віднести такі:

  • проста експлуатація, що є одним із ключових факторів при виборі пристрою для приватного користування. Устаткування легко включається вручну, а потужніші екземпляри найчастіше оснащені електронною кнопкою запуску. За допомогою вбудованого гвинта можна регулювати напругу. Це необхідно у разі встановлення певного навантаження. А також пристрій оснащений автоматом, який відключає його під час перевантаження
  • генератори, купити які потрібно для приватного користування повинні мати невеликі габарити. І це ще одна перевага бензинового генератора – моноблочна конструкція невеликого розміру забезпечує легку установку не лише вдома, на дачі, а й на невеликих підприємствах.
  • просто обслуговування. Воно полягає лише у перевірці рівня олії, а також чищення конструкцій та свічок
  • відносно низький рівень шуму
  • використання пристрою в широкому температурному режимі

На жаль, є й певні недоліки. Слід зазначити, що вони відносні та за певних цілей експлуатації абсолютно несуттєві. Наприклад, бензиновий генератор не може похвалитися тривалістю безперебійної роботи. Приблизно раз на 6-7 годин його потрібно відключати і дати час відпочити. Сюди ж можна віднести високу витрату палива. Чим вища потужність, тим вона більша і з огляду на вартість бензину назвати експлуатацію дешевою не можна. Також зазначимо, що переважна більшість моделей – однофазні. Використання більшої кількості фаз можливе лише у високопотужних моделях, але при цьому така конструкція економічно недоцільна.

Як обрати пристрій?

Якщо ви вирішили, що вам потрібен генератор, купити його (https://vinur.com.ua/ua/products/elektrostancii-i-generatory), звичайно, потрібно найближчим часом, то рекомендуємо ознайомитися з основними параметрами вибору:

  • потужність – це те, на що потрібно звернути увагу насамперед. Рекомендуємо ретельно розрахувати її з огляду на всі побутові прилади, які будуть підключені, а також потужність їх пускового струму, запас енергії тощо.
  • тип охолодження. Будь-який бензиновий генератор має або водяний тип охолодження, або повітряний. Загалом працюють вони однаково, а відмінність полягає в габаритах пристрою.Водяний має значно більший розмір та вагу, і транспортувати його не так легко, як повітряний
  • час автономної роботи Наприклад, пристрої з повітряним типом охолодження необхідно вимикати в середньому кожні 5-6 годин
  • особливості запуску
  • шумоізоляція

Як правильно експлуатувати пристрій?

Насправді досить регулярно перевіряти рівень олії. Регулярно проводити технічний огляд та банально – не перегрівати. Саме перегрів – основна причина поломок. Якщо вам потрібно експлуатувати агрегат протягом тривалого часу і безперервно, то покупка бензинового генератора – не найкраща ідея. Загалом пристрій добре себе зарекомендував і прослужить вам тривалий час за умови дотримання режиму експлуатації та обслуговування.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України