Новини

ВР можуть заблокувати через зміни до Конституції

Сьогодні, 10 жовтня, робота парламенту може бути заблокована у зв’язку з наміром більшості прийняти законопроект про внесення змін до Конституції щодо посилення гарантій незалежності суддів.

Силове протистояння не виключив депутат від Свободи Ігор Мірошниченко в коментарі Комерсант-Україна.

“Ми будемо діяти по ситуації й консультуватися зі своїми партнерами по опозиції — я поки не можу розкрити всіх секретів”,- заявив він.

Як відомо, опозиція вважає, що цей документ не має нічого спільного з євроінтеграцією й “підсилить залежність судової системи від президента”.

У Партії регіонів не мають наміру щось змінювати в законопроекті.

“Процедура, за якою відбувається процес внесення змін до Конституції, не припускає ніяких змін законопроекту (після його оцінки Конституційним судом) — а якщо ні, то все доведеться починати спочатку, а це може затягнути процес до осені наступного року”,- заявив глава парламентського комітету з питань правової політики Валерій Писаренко.

За його словами, комітет у середу схвалив цей законопроект.

“Ми очікуємо, що в четвер Верховна рада прийме його 226 голосами, і ці голоси найдуться! На наступній сесії Ради для його прийняття буде потрібно 300 голосів, на той час опозиції доведеться переглянути свої твердження — законопроект є евроінтеграційним, він схвалений Венеціанською комісією, для нас очевидно, що Європа на 100% його підтримує”,— зазначив депутат.

На думку експертів, відмова Верховної ради прийняти президентський законопроект не позначиться на підписанні угоди про асоціацію з ЄС.

“У Євросоюзі розуміють усю неоднозначність української дійсності. ЄС цікавлять комплексні реформи в Україні, тож фракціям варто створити групу, яка знайде варіант вирішення цієї проблеми — це можливо через прийняття закону “Про судоустрій і статус суддів”, у якому будуть враховані зауваження опозиції”,— заявив директор європейських програм фонду “Відродження” Дмитро Шульга, додавши, що розгляд цього документа варто перенести.

Раніше глава фракції Арсеній Яценюк повідомив, що опозиція розробила пакет змін до цього законопроекту для того, аби виконати зобов’язання перед Європейським союзом.

УП

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.