Авторські статті

ВПС НАТО проведуть навчання в Естонії біля кордонів з Росією

   Як тут не згадати про публікацію матеріалів американської аналітичної організації Stratfor в березні місяці, в яких говорилося, що головним вразливим місцем НАТО вважається порівняно невелика кількість авіації Альянсу в країнах що межують з Росією, щодо ВПС РФ, тому розгортання достатнього угруповання штурмовиків і винищувачів є пріоритетним для сил НАТО і США.

З того самого моменту ВПС НАТО значно збільшили свою присутність в країнах східної Європи і Балтії, оскільки до порад експертів на Заході властиво прислухатися. І крім збільшення угруповання, розпочаті і навчання в даному регіоні.

Перший етап навчань ВПС НАТО пройде в повітряному просторі Естонії (країна яка зараз перетворилася на справжній полігон для тренувань солдатів Альянсу) з 2 по 3 червня. Що примітно, навчання пройдуть спільно з ВВС Фінляндії, яка не на жарт стурбована неадекватною поведінкою своєї сусідки. І мета навчань відповідна – відпрацювання взаємодії між ВПС Балтійських країн і Фінляндії

На сьогоднішній день, в рамках навчань, в яких задіяний цілий повітряний флот, що складається з британських та італійських винищувачів Eurofighter Typhoon, транспортників C-27, німецьких штурмовиків Tornado, фінських F-18, а так само AWACS E-3A і А-10, відпрацьовуються атаки з повітря на наземні цілі та ведення повітряного бою.

Країни Балтії не сплять – країни Балтії гудуть. Гудуть від безперервних навчань. Але ось, що найцікавіше у всій цій історії, так це, що згадане вище аналітичне агентство Stratfor, на звіт якого звернуло увагу командування Альянсу, не багато не мало – моделювали війну НАТО і Росії, підсумовує блогер Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України