Вперше виявлено тварин, які здатні подрібнювати їжу камінням

Папуги ваза (Coracopsis vasa) виявилися єдиними тваринами, здатними застосовувати інструменти для розмелювання і подрібнення їжі. Про це вчені розповіли на сторінках журналу Biology Letters. Коротко про дослідження повідомляє New Scientist.

Птахів, що живуть у неволі у Великобританії, зняли на відеокамеру. Вони брали в дзьоби камінці і фінікові кісточки, а потім за допомогою цих інструментів дробили багаті кальцієм черепашки двостулкових молюсків Veneroida. Іноді птахи збирали частинки матеріалу з «жорен». Крім того, папуги нерідко передавали інструменти один одному (що зустрічається вкрай рідко у світі тварин ).

Біологи вважають, що черепашки привернули увагу птахів завдяки високому вмісту кальцію — це є життєво необхідний мінерал для самок, що відкладають яйця. Папуги самі добувають собі кальцієві добавки. Вони дроблять черепашки, оскільки цей мінерал краще засвоюється у вигляді порошку.

Залишається незрозумілим інше: кальцій потрібен самкам, однак добувають його самці. Ймовірно, вони відригують речовину і передають її партнерці (так папуги роблять з іншими видами їжі).


Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh