Авторські статтіТехно

Вперше виявлено тварин, які здатні подрібнювати їжу камінням

Папуги ваза (Coracopsis vasa) виявилися єдиними тваринами, здатними застосовувати інструменти для розмелювання і подрібнення їжі. Про це вчені розповіли на сторінках журналу Biology Letters. Коротко про дослідження повідомляє New Scientist.

Птахів, що живуть у неволі у Великобританії, зняли на відеокамеру. Вони брали в дзьоби камінці і фінікові кісточки, а потім за допомогою цих інструментів дробили багаті кальцієм черепашки двостулкових молюсків Veneroida. Іноді птахи збирали частинки матеріалу з «жорен». Крім того, папуги нерідко передавали інструменти один одному (що зустрічається вкрай рідко у світі тварин ).

Біологи вважають, що черепашки привернули увагу птахів завдяки високому вмісту кальцію — це є життєво необхідний мінерал для самок, що відкладають яйця. Папуги самі добувають собі кальцієві добавки. Вони дроблять черепашки, оскільки цей мінерал краще засвоюється у вигляді порошку.

Залишається незрозумілим інше: кальцій потрібен самкам, однак добувають його самці. Ймовірно, вони відригують речовину і передають її партнерці (так папуги роблять з іншими видами їжі).


Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.