Новини

Вчені зняли на відео підводну бійку пінгвінів за живого кальмара

Закріпивши відеокамеру на спині папуанского пінгвіна (Pygoscelis papua), вчені стали свідками незвичайної для птахів поведінки: пінгвіни билися один з одним під водою за тушку кальмара. Про це з посиланням на журнал Polar Biology в середу, 16 грудня, повідомляє New Scientist.

Зоолог Джонатан Хэндли (Jonathan Handley) помістив відеокамеру високого розрішення в корпус з гідроізолюючого матеріалу поліметилметакрилату. Прилад закріпили на спині пінгвіна, шукаючого здобич у морі біля Фолклендських островів. Птах спіймав великого кальмара, але не зміг його проковтнути — і тут здобич вирвав другий пінгвін. Потім в конфлікт втягнулася третя особа, і після нетривалої бійки кальмара розірвали на дві частини.

Вчені вперше стали свідком бійки за здобич у пінгвінів. Вони вважають, що «злодії» ризикують вести себе так тільки у разі великого розміру здобичі — намагатися відвести дрібну рибку марно. Крім того, пінгвіни роду Pygoscelis (до якого належать і папуанскі) іноді тягають один в одного камінці і рослини, дефіцит яких ускладнює захист яєць від холоду і дощу.

На Фолклендських островах мешкає близько 130 тисяч племінних пар папуанских пінгвінів — найбільша популяція даного виду. Після імператорських і королівських пінгвінів, папуанский — найбільший пінгвін. Самці досягають ваги 9 кілограм, самки — 7,5 кілограмів, зріст дорослих особин — 75-90 сантиметрів.

Лента.ру

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.