Вчені зняли на відео підводну бійку пінгвінів за живого кальмара

Закріпивши відеокамеру на спині папуанского пінгвіна (Pygoscelis papua), вчені стали свідками незвичайної для птахів поведінки: пінгвіни билися один з одним під водою за тушку кальмара. Про це з посиланням на журнал Polar Biology в середу, 16 грудня, повідомляє New Scientist.

Зоолог Джонатан Хэндли (Jonathan Handley) помістив відеокамеру високого розрішення в корпус з гідроізолюючого матеріалу поліметилметакрилату. Прилад закріпили на спині пінгвіна, шукаючого здобич у морі біля Фолклендських островів. Птах спіймав великого кальмара, але не зміг його проковтнути — і тут здобич вирвав другий пінгвін. Потім в конфлікт втягнулася третя особа, і після нетривалої бійки кальмара розірвали на дві частини.

Вчені вперше стали свідком бійки за здобич у пінгвінів. Вони вважають, що «злодії» ризикують вести себе так тільки у разі великого розміру здобичі — намагатися відвести дрібну рибку марно. Крім того, пінгвіни роду Pygoscelis (до якого належать і папуанскі) іноді тягають один в одного камінці і рослини, дефіцит яких ускладнює захист яєць від холоду і дощу.

На Фолклендських островах мешкає близько 130 тисяч племінних пар папуанских пінгвінів — найбільша популяція даного виду. Після імператорських і королівських пінгвінів, папуанский — найбільший пінгвін. Самці досягають ваги 9 кілограм, самки — 7,5 кілограмів, зріст дорослих особин — 75-90 сантиметрів.

Лента.ру

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh