Вовнянко: Через підняття мита на дизель подорожчає все, що ви купуєте

Ну, Україно, вітаю. Як говорилося в старому радянському фільмі – відкривай амбари, бо прийдуть і заберуть все даром. Прийшов час збагачувати Ігоря Валерійовича Самі-знаєте-кого аж на 1 мільярд 593 мільйони грн щороку.

Чому? Про це запитує Дмитро Вовнянко на своїй сторінці у фейсбук.

Бо 22 червня Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі може прийняти рішення про загороджувальне мито на імпорт дизпалива в Україну в обсязі 8,5%. У перспективі – більше.

Уявіть лише на мить! Дизпаливо, а за ним і все інше паливо подорожчають на 1-2 грн вже у липні і до 7-10 грн до кінця року, бо до мита зразу додадуться дефіцит палива, подорожчання логістики і ще 1001 деталь, яких зараз не помітно.

На Ігоря Валерійовича Самі-знаєте-кого працюватимуть навіть люди, які ніколи в житті не сиділи за кермом – бо автоматично подорожчає все. У першу чергу – продукти харчування, там скрізь закладається ціна палива. По друге, подорожчає геть чисто все, що ви купуєте – бо товар до магазина треба довезти, а це теж ціна палива. А ще проїзд…

Витрати на паливо зростуть у середньому від 1,9 мільярдів грн в аграрному секторі до 4 мільярдів у секторі комерційному. Нафтогазова Асоціація втрати українців оцінює скромно – в 11 мільярдів грн. Концерн «Приват» натомість до кінця року в доларах США заробить 59 мільйонів. Вражає?!

Заробить просто так. За принципом «спіймав лоша – души не спіша»

А це ж іще не кінець історії. Зараз імпортери дизпалива і автомобільного газу сплачують державі чималі податки. В разі впровадження загороджувальних мит, вочевидь пожвавиться імпорт палива з Європи. І – бінго! 70% потужностей з перевалки соляри належить концерну «Приват». А як Ігор Валерійович Самі-знаєте-який сплачує податки – дивіться нещодавню передачу програми «Схеми» під назвою «Країна мрій».

Чому ж українці будуть збагачувати Ігоря Валерійовича Самі-знаєте-кого? А де вони подінуться? Ігор Валерійович володіє практично Святим Граалем – каналом широко відомим як «Плюси». Це дивовижний канал – він здатний українців переконати у чому завгодно. Навіть у цілковитому маразмі. От сказали «плюси», що Порошенко – «барига і мародер, який убив брата». Результат – всі повірили. От говорять уже зараз «Плюси», що голова Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі Тарас Качка і міністр розвитку економіки Ігор Петрашко – посіпаки Москви і російські запроданці… І як ви думаєте? Кому повірять українці – здоровому глузду, чи тому що говорять «Плюси»?

Це дивовижна історія. Впровадити мито намагаються на підставі скарги компаній «Укргазовидобування», «Укртатнафта» і «Укрнафта». Експерти проаналізувавши зміст скарг, знайшли там все – від маніпуляції даними до відвертої фальсифікації. Але… «Правда не те що сталося – правда те що написали газети». «Плюси» сказали, що скарги – правильні і що мито покликане забезпечити енергобезпеку, значить так і є. А той хто не згоден – запроданець Кремля. Кожні «Плюси» – підтвердять.

Ми увійшли в дивовижну еру. В часи, коли той хто має рейтинговий телеканал – має все. Вибори президента країни, більшість у Верховній раді, рішення судів, рішення уряду на свою користь. Характерна деталь – місяць тому Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі намагалася відмовити цим намірам впровадити мито на імпорт дизпалива – відтоді керівництво комісії наразилося потужну піар-компанію. «Плюси» зробили з них «зрадників і запроданців». І от тепер…

Хто залишиться в Україні владою? Власники телеканалів, як у романах Стівена Кінга? Чи все ж таки український народ? Чекаємо 22 червня.

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh