Вони були ледачі: Вчені розповіли, чому вимерли Homo erectus

Людина прямоходяча використовував стратегію «найменших зусиль» і не хотілола «напружуватися» взагалі.

Австралійські вчені у своєму недавньому дослідженні встановили точну причину, за якої вимерла одна з найбільш ранніх видів людини – Homo Erectus, або ж людина прямоходяча. Виявляється, що представники цього виду древніх людей були просто дуже ліниві.

Дослідники з Австралійського національного університету розповіли, чому вимерли Homo erectus. Виявляється, що людина прямоходяча завжди використовував стратегію «найменших зусиль». Homo erectus «не напружувався» навіть коли справа доходила до полювання або ж до виготовлення знарядь праці. Крім того, цей вид людей не любив пересуватися на великі відстані.

Археолог доктор Сері Шиптон заявляє, що Homo erectus швидше за все були дуже лінивими і використовували самі прості і доступні ресурси. Це все призвело до того, що вони опинилися неадаптовані до змін клімату. Коли річки та озера висохли, а ліси засохли, людина прямоходяча просто зник.

Однак, в цей же час дослідження геному Х-хромосоми у 2008 році показало, що азіатський вид Homo erectus міг застати сучасних людей Homo sapiens. Крім того, цей давній вид міг злучатися з сучасною людиною розумною, або Homo sapiens, виробляючи потомство.

Вважається, що Homo erectus вимерли всього 74 тисячі років тому із-за виверження супервулкану Тоба. Інша версія свідчить, що останні групи людини прямоходячої вимерли 27 тисяч років тому, встигнувши передати свої гені сучасним людям.

«Они были ленивы»: Учёные рассказали, почему вымерли Homo erectus

До речі, існує безліч подібних теорій про можливе зникнення інших видів стародавніх людей. Наприклад, одна з теорій свідчить, що неандертальці вимерли з-за того, що не могли вживати в їжу смажене м’ясо і не переносили дім.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

three + 3 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh