Авторські статтіТехно

Вони були ледачі: Вчені розповіли, чому вимерли Homo erectus

Людина прямоходяча використовував стратегію «найменших зусиль» і не хотілола «напружуватися» взагалі.

Австралійські вчені у своєму недавньому дослідженні встановили точну причину, за якої вимерла одна з найбільш ранніх видів людини – Homo Erectus, або ж людина прямоходяча. Виявляється, що представники цього виду древніх людей були просто дуже ліниві.

Дослідники з Австралійського національного університету розповіли, чому вимерли Homo erectus. Виявляється, що людина прямоходяча завжди використовував стратегію «найменших зусиль». Homo erectus «не напружувався» навіть коли справа доходила до полювання або ж до виготовлення знарядь праці. Крім того, цей вид людей не любив пересуватися на великі відстані.

Археолог доктор Сері Шиптон заявляє, що Homo erectus швидше за все були дуже лінивими і використовували самі прості і доступні ресурси. Це все призвело до того, що вони опинилися неадаптовані до змін клімату. Коли річки та озера висохли, а ліси засохли, людина прямоходяча просто зник.

Однак, в цей же час дослідження геному Х-хромосоми у 2008 році показало, що азіатський вид Homo erectus міг застати сучасних людей Homo sapiens. Крім того, цей давній вид міг злучатися з сучасною людиною розумною, або Homo sapiens, виробляючи потомство.

«Они были ленивы»: Учёные рассказали, почему вымерли Homo erectus

Вважається, що Homo erectus вимерли всього 74 тисячі років тому із-за виверження супервулкану Тоба. Інша версія свідчить, що останні групи людини прямоходячої вимерли 27 тисяч років тому, встигнувши передати свої гені сучасним людям.

«Они были ленивы»: Учёные рассказали, почему вымерли Homo erectus

До речі, існує безліч подібних теорій про можливе зникнення інших видів стародавніх людей. Наприклад, одна з теорій свідчить, що неандертальці вимерли з-за того, що не могли вживати в їжу смажене м’ясо і не переносили дім.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.