Волинська спортсменка захистила честь України в Італії

На чемпіонаті світу з гірського бігу (довга дистанція – 32 кілометри) в італійському місті Премана, до складу нашої збірної і увійшла Ірина Войтович.

Якби давні греки дожили до наших днів, то б про таких людей, як Ірина Войтович сказали, що в здоровому тілі зміцнів здоровий дух. Подумайте лишень, Ірина Войтович – майстер спорту зі спортивного орієнтування, керівник гуртків у міському центрі туризму, спорту і краєзнавства, кандидат педагогічних наук, за сумісництвом – викладачка СНУ імені Лесі Українки і учасниця світового чемпіонату з гірського бігу збірної України. Який широкий кругозір захоплень цієї неординарної особистості.

Спортсменка не любить розповідати про себе, однак охоче розкриває таємниці своїх спортивних досягнень, – зізнається після розмови з волинянкою журналіст онлайн-видання Район. Луцьк.

Захоплення спортом, зокрема бігом, прищепив Ірині її батько – досвідчений вчитель фізкультури. Професійно займатися легкою атлетикою допомагає чоловік Василь – викладач університету, заступник декана з виховної роботи і тренер дружини за сумісництвом. Для своїх двох доньок Ірина – гідний приклад для наслідування.

Сміливо долає труднощі не лише гірських шляхів, а й життєві обставини заради одного – довести, що мрії та бажання людини справджуються, якщо для цього впевнено і наполегливо працювати.

Сама ж Ірина, як будь-який спортсмен, мріяла побувати і взяти участь в олімпіаді.

Мрія її здійснилася. Цього року в серпні пройшов чемпіонат світу з гірського бігу (довга дистанція – 32 кілометри) в італійському місті Премана, до складу нашої збірної і увійшла Ірина Войтович.

– Зважилася на участь у чемпіонаті світу, бо виникло бажання дужче проявити себе фізично. Наша спортсменка Анастасія Данилюк торік брала участь у чемпіонаті світу. То я її розпитала – і це був вирішальний момент для моєї участі в подібних змаганнях, – каже Ірина.

Цього року волинянка вже спробувала сили на відбірковому чемпіонаті України з гірського бігу на Прикарпатті і одержала перемогу.

Зізнається, що попри труднощі гірського бігу в Італії, зумовлені погодними умовами, наснаги долати гірський маршрут додавати українці, яких чимало в Італії, що вигуками, підбадьорюваннями підтримували наших бігунів.

– Бігли дистанцію 32 кілометри гірською місцевістю, – розповідає Ірина. – Висота гірських підйомів – 2900 метрів. Це дуже стрімкі набори і спуски.

У олімпійських забігах узяли участь майже 200 спортсменів із трьох десятків країн. Виступали у двох категоріях – чоловічій і жіночій. Була ще загальна група для аматорів – хто бажав узяти участь для ствердження волі та власних амбіцій.

– Потрібно досконало володіти технікою спуску. Кажуть: хто найшвидше долає спуски, той, як правило, виграє змагання. Тобто у спортсменів може бути однаковою фізична підготовка, але один технічно ліпше долає спуски – він або вона і виграють, – ділиться спортивними секретами Ірина.

Ірина переконана, що може досягти більшого, бо поки не має достатнього досвіду, а у цьому виді спорту лише півроку. Зізнається, що вже двічі долала Говерлу з підйомами 30 і 7 кілометрів.

Гірський біг, до речі, найважчий серед легкоатлетичних видів спорту, адже бігуни долають великі дистанції з крутими підйомами та спусками, кам’янистими та ґрунтовими шляхами. На жаль, цей вид спорт не внесли до офіційних олімпійських дисциплін, однак у нього є майбутнє. На Україні він не надто популярний, хоча офіційно розвивається понад два роки.

Отож, волиняни можуть гордитися, що їхня землячка захищала честь не лише області, але й України.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen + seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh