Водійські права отримає не кожен: в українських автошколах ввели ряд нововведень

Що відомо

У 2019 році змінили правила отримання водійських посвідчень і їх термін придатності. Права міжнародного зразка отримали не тільки колір, але й змінили правила отримання. Читайте про нововведення та особливості здачі іспитів на права в Україні.

За поточний рік у нашій країні було прийнято чималу кількість важливих рішень, яке позначиться на повсякденному житті кожного українця. Одні з численних нововведень торкнулися і процесу та особливостей отримання, і як наслідок, використання водійських прав. Відомо, що посвідчення змінилося не тільки в дизайні, але і в процесі його досягнення. Давайте розбиратися в нових правилах більш докладно.

Як відбувається процес отримання водійських прав?

Вже давно українські водії і ті, хто тільки збирається навчитися водінню машини дізналися про ті, що процес здачі теоретичної частини водійського іспиту, знімається на відео. Однак, згідно з нововведенням, тепер буде записуватися і практична частина, без, власне, якої, людина ніяк не зможе отримати посвідчення. Таким рішенням, в Міністерстві Внутрішніх Справ України вирішили знизити рівень корупції та можливості пропозиції чи вимоги хабара.

Так само варто відзначити, що відтепер здавати теоретичний і практичний екзамен потрібно буде в одному сервісному центрі. Таке рішення було прийнято у зв’язку з тим, що раніше багато українці складали вивчену теоретичну частину в одному місці, а практику в іншому, і деякі випадки закінчувалися “договорняком”. Тепер підкуп буде неможливий.

Незмінним залишається наявність медичної довідки про відсутність у водія яких-небудь психічних розладів або ж проблем із зором.

Як буде працювати нова автошкола і як буде проходити іспит?

Для того, щоб приступити до процесу навчання в школі майбутніх водіїв, потрібно, як і раніше, мати при собі певний пакет документів. Паспорт, код ІПН, письмову заяву на ім’я директора школи. Так само необхідно надати кілька маленьких фотографій зазначеного в школі зразка, а так само довідку про задовільний стан здоров’я.

Для того, щоб отримати довгоочікуваний документ, підтверджуючий водійські права, майбутньому водієві необхідно буде пройти встановлений навчальним закладом мінімум годин теорії та практики. У разі виникнення будь-яких питань або нестикувань, студента завжди можуть звернути в центр Міністерства Внутрішніх Справ України за допомогою. Так само там допоможуть з документами.

Як же буде проходити іспит? Спочатку, студент повинен дати правильні відповіді на 20 питань, в межах двадцяти хвилин. Однак, якщо майбутній водій допустивши більше двох помилок, до практичного іспиту його не допустять. У звичному ж випадку, студент здає практику, у разі “завалі” якої, він може випробувати долю знову, але тільки по закінченню п’яти днів.

Так само з нововведень – термін дії документа, що підтверджують проходження водійських курсів скоротили, тепер підтверджувати свої вміння доведеться по закінченню двох років.

Більш точну та іншу цікаву для вас інформацію, щодо водійських курсів в Україні, ви можете знайти на офіційному сайті Міністерства Внутрішніх Справ.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − 15 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh