Новини з Австрії

В Австрії шахраї по пошті відправляють листи з адресою фішінгового сайту

У вівторок поліція Штирії попередила про нову форму шахрайства у зв’язку з імовірними поштовими повідомленнями.

Злочинці тепер розсилають “жовті квитанції”, які оманливо схожі на поштові. QR-код, прикріплений до підробленого повідомлення, перенаправляє одержувачів на підроблений веб-сайт, де їх просять ввести конфіденційну особисту інформацію.

У поштових повідомленнях, залишених у поштових скриньках, невідомі зловмисники заявляють, що забирають документ про “прострочені реєстрації”. За даними поліції, одержувачі через QR-код потрапляють на фейковий сайт Центрального реєстру жителів (Zentralen Melderegisters – ZMR). Потім буде зроблена спроба запросити персональні дані.

“Це ще одна форма так званого фішингу. Фішинг – це спроба отримати персональні дані через Інтернет”, – пояснюють у поліції. Електронні листи, SMS, QR-коди та шахрайські вебсайти намагаються запросити особисті дані або інформацію, таку як номери кредитних карток, паролі, дані облікового запису тощо.

“Не скануйте цей QR-код. Не натискайте на посилання. Не вводьте свої дані на сторінці”, – йдеться на сайті пошти Австрії.

Поради щодо профілактики від Федерального управління кримінальної поліції:

  • Жодна поважна компанія або банківська установа не буде запитувати особисту інформацію, таку як паролі тощо, електронною поштою.
  • Веб-сайти, на яких вам необхідно ввести конфіденційні дані користувача, можна ідентифікувати за буквами “https” в адресному рядку вебсайту і символом замка або ключа в інтернет-браузері.
  • Крім того, безпечні веб-сайти також можна ідентифікувати за зеленим адресним рядком або зеленим символом сертифіката, якщо оператор пройшов незалежний аудит.
  • Перевірте адресний рядок веб-браузера. Найчастіше одного погляду достатньо, щоб зрозуміти, що це не той сайт.
  • Налаштуйте важливі домашні сторінки, як-от доступ до банку тощо, як обрані в браузері та використовуйте тільки їх. Це гарантує, що ви використовуєте тільки офіційні сайти.
  • Важливо захистити себе паролями: якщо можливо, не використовуйте один і той самий пароль для кількох сервісів, таких як облікові записи електронної пошти, інтернет-магазини та спільноти.
  • Що довший пароль, то складніше його зламати. Він повинен мати довжину щонайменше вісім символів і складатися з випадкової послідовності літер верхнього і нижнього регістру, цифр і спеціальних символів.
  • Його можна легко створити, якщо користувач задумає речення і використовуватиме першу літеру кожного слова, а також усі цифри та спеціальні символи. Наприклад, речення: “Я народився 1 січня 1970 року”. в результаті буде отримано пароль: “Iba1.J1970g”.
  • Якщо вам складно запам’ятати численні коди, можуть допомогти так звані сейфи паролів. Це програми для ПК, які можна використовувати для безпечного зберігання секретних номерів. У цьому випадку користувачеві необхідно запам’ятати тільки один основний пароль.
  • Якщо ви не впевнені, чи розкрили ви пароль, спочатку змініть пароль і повідомте про це оператору домашньої сторінки або компанії.

Джерело

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України