Владика Степан Сус: «Навіть не будучи в церкві в умовах пандемії, вірні залишаються Церквою»

В умовах пандемії і карантину, не будучи в церкві, вірні залишаються Церквою, не маючи змоги зібратися на християнській спільноті, вони залишаються християнами. Про це заявив голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Суспід час онлайн-семінару «Церква і COVID: чи жива парафія?».

«В умовах пандемії Церква одержала особливу роль і покликання у суспільстві: говорити не лише про зв’язок між людиною і Богом, а й вчити, як поводитися, говорити про стосунки. Коли ми говоримо про карантин,  Covid, обмеження, маски, дистанцію – це все питання стосунків. Ми маємо навчитися правильно їх будувати в цих умовах», – додав голова ПМВ.

Він наголосив, що одне з покликань душпастиря – дбати про здоров’я своїх вірних.

«Добрий пастир має дбати про здоров’я своєї пастви, свого народу. Пастир покликаний не лишень проповідувати. Його парафія – не лишень поле, священник у церкві став не лише душпастирем, а також служителем культури. Церква стала однією з інституцій у суспільстві, яка закликала до карантину, до певних обмежень, дистанцій. Церква виголосила неприпустимі, на перший погляд, слова для неї: щоб люди не приходили до церкви, щоб люди дистанціювалися, щоби зрозуміли, що навіть не будучи в церкві, вони залишаються Церквою, що навіть не маючи змоги зібратися на християнській спільноті, вони залишаться християнами», – зазначив владика Степан.

Владика Степан також зауважив, що карантин спонукав священників до творчості.

«У живих парафіях мають бути жваві активні парохи. І священники, які йдуть в ногу з часом, почали по-іншому дивитися на свою парафію. Багато хто став читати з людьми Святе Письмо, проводити ділення у групах, реколекції, спільну молитву онлайн. Такі парохи живих парафій зуміли втримати людей і бути з ними в одній спільноті», – поділився єпископ.

Голова ПМВ відзначив, що онлайн-служіння у храмах допомогли багатьом не воцерковленим українцям відкрити для себе Церкву.

«Завядки онлайн-Богослужінням багато людей, які ніколи не ходили до церкви, побували у храмах. У час карантину вдалося привернути увагу тих людей, які були поза Церквою, для яких християнство було чимось зовнішнім і які тепер готові бути частиною нашої живої парафії, – зазначив владика Степан. – Залишається навчитися перевести людей з онлайн-формату в оффлайн, щоби вони відчули Церкву живу, яка молиться, яка служить, яка є соціальною, і де душпастир не лишень проповідує, а свідчить культуру стосунків і вміння бути співвідповідальними».

Онлайн-семінар «Церква і COVID: чи жива парафія?» організований академічним католицьким товариством «Обнова» і Комісією УГКЦ у справах родини та мирян.

pmv.ugcc.org.ua

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

6 + 10 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh