Владика Степан Сус: «Чимало людей завдяки Фейсбуку прийшли перший раз до сповіді, повінчалися, а також хрестили своїх дітей»

У неділю, 12 січня 2020 року, у Києві, в Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ, об 11.00 розпочнеться Архиєрейська Божественна Літургія з Чином архиєрейської хіротонії о. Степана Суса на куріального єпископа Патріаршої курії УГКЦ з титулярним осідком Зіґріса.

Напередодні цієї історичної події для Української Греко-Католицької Церкви наймолодший католицький єпископ світу для «Живого ТБ» розповів про свої відчуття, майбутні обов’язки, а також про те, яким має бути добрий єпископ.

«Єпископська хіротонія – це справді для мене неочікувана подія. Звичайно, я переживаю певний трепет, навіть страх, бо я є людина. Я не знаю, як і що далі буде, але водночас живу з великою довірою до Бога і разом зі святим Ігнатієм Лойолою повторюю слова: «Все на більшу Божу славу». Мабуть, якщо ми наші переживання, страхи, виклики і труднощі переплітаємо з довір’ям до Бога, то з цього вийде щось хороше. Зараз я переживаю внутрішньо, але сподіваюся, що після єпископських свячень цей страх мене залишить», – поділився своїми враженнями владика-номінант Степан Сус.

На його думку, добрий єпископ є передусім тією особою, біля якої люди, – які ще не є в Церкві, які ще не вірять в Бога, які сумніваються, або які ще шукають своєї стежки, –все ж захочуть вірити в Творця і ходити до храму.

За його словами, єпископ повинен бути відкритим і доступним. Він переконаний, що надзвичайно важливо бути поруч з людьми та заходити через ті самі двері, що й твої парафіяни. Ба більше, саме такі якості як відкритість і доступність забезпечить хороше майбутнє для нашої Церкви.

«Чимало людей завдяки Фейсбуку прийшли перший раз до сповіді, повінчалися, а також хрестили своїх дітей… Тож соцмережі зближують нас до людей. Звичайно, там треба дотримуватися моральної гігієни, щоб не заблукати, та використовувати їх для добрих справ. Я й далі буду продовжувати те, що робив: виставляти фотографії, писати настанови й заохочення для усіх нас, вітати людей з днем народження і бути доступним для всіх», – зауважив владика-номінант Степан Сус щодо важливості та доречного використання соцмереж.

І згодом додав: «Я вважаю, що ще багато парафіян нашої Церкви знайдеться серед тих, хто проводить чимало часу в Фейсбуку… Можливо, вони вперше прийдуть на Службу Божу до Патріаршого собору і це стане для них якимось новим відкриттям, що вони нарешті зустріли Бога у своєму житті».

Як ми повідомляли, 15 листопада 2019 року у Ватикані було проголошено про те, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священника Львівської архиєпархії УГКЦ, єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископа. Йому надано титулярний осідок Зігріса.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

15 − 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh