Виклик для Церкви – як провадити розділені сім’ї мігрантів

Переважна більшість українців, які виїхали на працю за кордон, мають родини. І це виклик Церкви – як надавати душпастирську опіку і провадити ці розділені сім’ї. Про це заявив Голова ПМВ владика Йосиф Мілян під час VII сесії духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів, що розпочався у м. Яремче.

“Душпастирство сімей в умовах міграції найбільш актуальне для Іспанії і Португалії. А в Італії, наприклад, працюють переважно жінки. Водночас майже всі українці, які виїхали на працю за кордон, – вони сімейні. Їхні чоловіки або жінки та діти залишились в Україні. І це виклик Церкви – як провадити і полагодити ці розділені родини”, – зазначив владика Йосиф.

Він відзначив, що за кордоном дуже важливо зберігати духовну ідентичність. “Приналежність до Церкви – це початок усвідомлення, хто я є. Якщо людина не усвідомить своєї приналежності до Бога, до Церкви, вона буде блукати, поки не знайде своє коріння”, – зазначив єпископ.
Владика також розповів учасникам семінару про потреби УГКЦ у священиках на місійних теренах і про діяльність ПМВ.

“Маємо бажання, щоби нашою працею зацікавилися не тільки країни, де немає ієрархічних структур УГКЦ, а також ті, де компетенція єпархів чи екзархів, у яких подібні виклики і проблеми. Адже деякі країни, якими ми опікуємося, вже мають яскраві ознаки діаспори: Португалія, Іспанія, – зауважив владика Йосиф. – ПМВ працює над створенням нових парафіяльних стуркутур. Ми створили нові громади в ОАЕ і на Кіпрі. Туди треба священиків. Також тривають перемовини про створення нашої громади в Інодонезії, ПАР, Лівані, Китаї і Грузії. Треба священиків до Португалії, Іспанії, Греції, Туреччини”.

Також єпископ розповів, що минулого року ПМВ провів у Фатімі (Португалія) перший Форум мігрантів УГКЦ Центральної та Західної Європи. А цього року з нагоди відзначення 70-тих роковин депортації українців в Казахстан Пасторально-міграційний відділ проведе у жовтні Форум мігрантів у Караганді.

Крім того, зауважив Голова ПМВ, у вересні 2018 року у Римі відбудеться другий форум УГКЦ Центральної та Західної Європи, присвячений українській молоді в Європі.

Владика також поінформував священиків про щорічний практичний курс ПМВ з місійного служіння для семінаристів передостаннього року навчання.

Цього року ПМВ проводить VIІ сесію духовно-формаційного семінару для священиків-місіонерів у м. Яремче-Ямна з 17 по 20 липня. Тема цьогорічного семінару: “Душпастирство сімей: передподружня катехизація, проблема церковної ідентичності”.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

18 − 18 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh