Під час президентської гонки Путін своїм виборцям зможе запропонувати лиш міфології сили

Єдине, що може запропонувати президент РФ Володимир Путін своєму електорату під час виборчої кампанії – це підтримка імперських комплексів населення, а також страх перед майбутнім.

Таку думку висловила російський політолог Лілія Шевцова в своїй колонці на “Апострофі“.

За її словами, намір побудувати нову президентську кампанію нинішнього президента РФ на ідеї майбутнього сумнівно, оскільки консолідація російського суспільства Кремлем і легітимація влади Путіна здійснюється через відмову від бачення майбутнього і повернення в минуле – до селективної, вибіркової історії.

“Для того, щоб мати образ майбутнього, потрібно мати образ, принаймні, якогось оновлення, потрібно дати населенню надію, потрібно даті місію політичного класу. А зараз у нас, так сказати, основне завдання Путіна – це відтворення статус-кво. Статус-кво не може мати майбутнього. Ось в цьому основна проблема!” – підкреслила Шевцова.

Вона зазначила, що в Кремлі володіють політтехнологіями, які можуть консолідувати [суспільство] на основі міфології сили, ущемлення, комплексів, але через них неможливо побудувати майбутнє.

Тому, на думку експерта, в кінцевому підсумку, не зумівши запропонувати Росії нове майбутнє, я думаю, Кремль повторити шлях інших популістських режимів в стадії згасання.

“Вже з вичерпаних фінансових ресурсів будуть давати подачки, насамперед своїй традиційній [електоральній] базі – бюджетникам, тобто пенсіонерам, вчителям, лікарям і представників силових структур. Також спробують створити враження: краще мати те, що маємо; давайте продовжимо цю погоду, нехай вона і неприємна! Краще, ніж щось, що може нам загрожувати. Як колися фільми [Альфреда] Хічкока будувалися на ідеї саспенсу, загрози чогось незрозумілого, жахливого, хаотичного, апокаліптичного. Вісь на цьому і буде будуватися кампанія”, – підсумувала Шевцова.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

six + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh